Poznáme je podle stop

Poznáme je podle stop Originální název: Poznáme je podle stop

ARTIA - 1986
ISBN: 37-001-86

ARTIA (1986) 37-001-86 264

Kniha obrací pozornost čtenáře k prastarému umění, k stopování. Pomůže mu poznat přítomnost a činnost zvířat podle často nenápadných známek zanechaných v přírodě. Čtenář v ní najde nejdůležitější informace o životních projevech běžných i vzácnějších evropských savců a ptáků. Naučí se rozpoznávat zvířata podle otisků jejich končetin, hnízd, trusu, vývržků, kosterních pozůstatků, podle ztraceného nebo vyškubaného peří, odřené srsti, okusků, hrabánků, zbytků kořisti. Někdy z těchto stop vyčte i pohlaví a stáří zvířete, směr a rychlost jeho pohybu nebo jeho jídelníček. Naučí se stopy nejen hledat a orientovat se podle nich, ale i měřit je, odlévat a uspořádat do sbírky. Přitažlivý text doprovází množství názorných ilustrací a fotografií. Knížka je určena mládeži i dospělým milovníkům přirody. (Založil/a: Antonín)

gabce
  10. 3. 2014, 16:03
Když jsem byla malá ráda jsem si listovala v této knize. Milovala jsem zvířátka a tadle kniha jich byla plná. Ráda jsem poznávala jejich stopy a fascinovalo mne proč někdo fotí jejich výkaly (pro mne to bylo nepochopitelné a dosti hnusné:-D )