Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy

Bylo mi dvanáct, sedla jsem na kolo a jela do školy Originální název: J’avais 12 ans, j’ai pris mon vélo et je suis partie à l’école

Ikar - 2005
ISBN: 80-249-0553-1

Ikar (2005) 80-249-0553-1 158

Podtitul: oběť belgického pedofila vypovídá (Založil/a: Arrietty)

Sabine Dardenne Sabine Dardenne
*28.10.1983

Marie-Thérese Cuny Marie-Thérese Cuny

Ducii
  12. 11. 2015, 17:43
Přečetla jsem za odpoledne. Co mi trochu "vadilo" je že vlastně vše jen opisuje a naznačuje. Existuje i spoustu knih, které jdou do detailu v tom, co ti násilníci dělají. Tady ne. Myslím, že to nemusela vyprávět, ale ty dopisy mohla otisknout celé. Takhle to nepůsobilo zas až tak děsivě, ne že by to nebylo, ale asi jsem "namlsaná" na hrůznosti od jinud, že m itohle díky tomu přišlo jako slabý odvar, tím, že není konkrétní, což by nemělo.
Florence
  14. 3. 2014, 19:08
Přečteno za odpoledne. Velmi poutavý, dojemný příběh podle pravdivé události. Nakonec je zde uváděno i období po tom, co se autorka vrátila zpátky k rodině. Bylo mi jí vlastně líto, protože vše se až příliž prostě vrátilo do starých kolejí a stejně jako předtím, moc si jí doma nevážili (pokud si dobře vzpomínám).
ilon-a
  20. 3. 2016, 20:55
Od knihy nečekejte nic moc velkýho. Spíše než, co se skutečně odehrávalo mezi obětí a násilníkem, popisuje Sabine věci okolo toho, svoje pocity, jak to vnímala, jak to vnímalo její okolí a jak probíhal soudní proces. Kniha je hodně slabá a chudá. Z řádku, které Sabine napsala je pořád cítit, že nemá chuť se k událostem vracet. V knize opakuje, že chce, aby všichni viděli, jaký byl její únosce prase, ale to se z knihy ve výsledku moc vyčíst nedá...
Jannnaj
  14. 11. 2011, 10:18
Velmi čtivá a sugestivní knížka. Určitě stojí za to si jí přečíst. Já jsem ji přečetla během tří dnů.