Axolotl roadkill

Axolotl roadkill Originální název: Axolotl roadkill

Odeon - 2011
ISBN: 978-80-207-1361-2

Odeon (2011) 978-80-207-1361-2 187

Deník šestnáctileté Mifti z Berlína, která žije s nevlastními sourozenci, nechodí do školy, bere drogy, spí s každým, kdo je po ruce. Syrová výpověď o pohrdání generací rodičů, do které vplynuly maily, intimní esemesky, texty z blogů, útržky rozhovorů. (Založil/a: al-ma)

Helene Hegemann Helene Hegemann
*19.02.1992

lusk_lusk
  14. 3. 2013, 21:23
Jeden z nejzajímavějších způsobů práce s textem jaké jsem kdy viděla(ať už jsou názory na autorství a citování jiných textu "bez citace" jakékoli). Velmi netradiční zpracování formou koláže deníkových zápisků, sms-zpráv, myšlenek, snů, rozhovorů atd. Ne vždy, vlastně spíše sporadicky je text dějově souvislý, což je ze začátku poměrně matoucí, ale když čtenář přivykne tomuto stylu, stane se odvíjení tohoto balastu plynulejším. V momentě kdy jsem z doslovu zjistila že autorka byla v době sepsání knihy prakticky stejně stará jako hlavní postava, byla jsem téměř ohromena. Jak mohl člověk v pozdějším pubertálním věku, kdy byla většina z nás nesebekriticky "drsná" s takovým nadhledem právě o tomto období života a o "tvrdosti" slečny Mifti vypovědět. Neustálé anglické a rádoby intelektuální žvásty mne sice hodně popuzovaly, ale nebýt toho, nebyla bych si touto nadsázkou a v jistém smyslu výsměchu tomuto telecímu věku jistá. Nesnižuji přitom vážnost a nezáviděníhodnou životní situasi této bytosti, ale ledaco z vlastního "temného" období se jistě vybaví většině čtenářů...
Zvejka
  26. 9. 2013, 15:24
Jak se píše v komentáři přede mnou - rádoby intelektuální žvásty jsou otravné. Řekla bych, že jsou důvodem, proč jsem knížku odložila a nemám zájem se k ní vrátit a dočíst jí.
Kiriann
  19. 11. 2014, 22:06
Pseudointeligentní kecy, mrtvá šílená matka a drogy, drogy, drogy. Tahle knížka stála za těch posledních 19 korun, co sem měla, je rozhodně jednou z nejoblíbenějších, co jsem v životě četla.