Indiana Jones Omnibus 2

Indiana Jones Omnibus 2 Originální název: Indiana Jones Omnibus 2

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-958-3

BB art (2011) 978-80-7381-958-3 376

Nebezpečí a vzrušení následují archeologa doktora Henryho Jonese juniora po celém světě, zatímco se snaží zajistit, aby nejmocnější předměty světa nepadly do nesprávných rukou!

V jižním Tichomoří či ve vikinských vodách jej závod s nacisty přivádí k takovým artefaktům jako Zlaté rouno, Kámen mudrců, či Kopí osudu a vrhá jej do spárů legendárních nestvůr, starodávných kultů a armád nemrtvých! Pro Indianu Jonese je dobrodružství každodenním chlebem!

V tomto omnibusu se nachází rovnou pět příběhů původních komiksových minisérií z roků 1994 a 1995, z nichž mnohé silně připomínají a odkazují na filmová dobrodružství Indiany Jonese.

Indiana Jones a Zlaté rouno je prvním z dvou kratších příběhů v tomto svazku. Indy se v něm snaží nalézt bájné zlaté rouno dřív, než šílený kult bohyně Hekaté a zabránit zneužití jeho sil.

Indiana Jones a Svatyně Mořského ďábla, druhý z kratších příběhů, ukazuje Indyho netypicky na palubě lodi na cestě k odhalení Svatyně Mořského ďábla. Během pátrání se však Indy nevědomky stává figurkou ve hře vzpoury a málem i obětí osobní vendety jednoho z členů posádky.

Indiana Jones a Železný fénix měl být původně základem pro další hru firmy LucasArts. Jde tedy o komplexní příběh, který zachycuje Indyho pátrání po kameni mudrců. Indy nejenže musí podstoupit řadu útrap, aby části kamene nalezl dřív, než skupinka válku přeživších nacistů, ale musí se vypořádat i se sličným majorem Sovětského svazu, která se mu lepí na paty.

Indiana Jones a Kopí osudu je působivý příběh svou atmosférou připomínající film Indiana Jones a Poslední křížová výprava, na který také volně navazuje. Indy spolu se svým otcem a irským rodákem O’Nealem putuje po Irsku a Walesu a snaží se nalézt Longinovo kopí, tradičně dříve, než skupina fanatických nacistů.

Indiana Jones a piráti Sargasového moře je dalším z námořnických dobrodružství Indiany Jonese. Tentokrát se musí mít na pozoru před úskoky pomstychtivého piráta Billyho Lawtona, kterého údajně připravil o nohu, a spolu se svým falešným bratrem a jeho společnicí se poprat se zrádnými řasami Sargasového moře, ve kterých, stejně jako mnozí další, uvízli. (Založil/a: Antonín)

matrosh
  8. 11. 2011, 7:36
Tato kniha určitě udělá radost každému fanouškovi tohoto neohroženého archeologa a můžu jí vřele doporučit každému příznivci dobrodružného žánru. Osobně jenom dodám, že jsem moc rád, že se tyto příběhy konečně objevili i na našem trhu a já nemusím jen nostalgicky vzpomínat na skvělé filmy, jaké se už dnes netočí, ale můžu s touto skvělou postavou prožívat další dobrodružství v médiu, které má k filmu nejblíže.