Život ve stínu minaretů aneb cesta k duši Persie

Život ve stínu minaretů aneb cesta k duši Persie
Originální název: Život ve stínu minaretů aneb cesta k duši Persie

Mladá fronta - 2008
ISBN: 978-80-204-1900-2

Mladá fronta (2008) 978-80-204-1900-2 138

Hluboko pod povrchem mediálního obrazu Íránu leží ukryto bohatství dávných civilizací, které se navzdory mnoha režimům a systémům moci vrylo hluboko do srdcí všech, kteří zde žijí. Mnohá místa dokážou okouzlit svojí krásou a nevšedním půvabem, ale objevit daleko od domova člověka jiného a přesto tak podobného, nalézt pod nánosy věků a předsudků sebe sama v tom druhém, bylo skutečným cílem této cesty. (Založil/a: borntolive)

#kultura

borntolive
  15. 7. 2011, 23:25
Cesta po známých městech Íránu, do které se prolíná i autorův život a jeho společenská povaha. Popisy cest letadlem a předodjezdových komplikací, stejně jako ubytování či setkávání s jinými cestovateli mě, popravdě, zajímají méně než samotný Írán. Nicméně v knize jsem našla filozofičtější místa, kde mě zaujaly autorovy úvahy nebo barvitě popsané (po)city. Pan Lejsal se více zaměřil na náhodná setkávání s místními pohostinnými lidmi než na prozkoumání celého Íránu - myslím, že takové zážitky zůstanou hlouběji v srdci.