Temný gryf

Temný gryf Originální název: The Dark Griffin

Zoner press - 2011
ISBN: 978-80-7413-151-6

Zoner press (2011) 978-80-7413-151-6 320

Mocní gryfové se spojili s lidmi a společně žijí v zemích Cymrie. Ale ne všichni gryfové jsou mírumilovní a ne všichni lidé jsou ochotní gryfy respektovat… Arren Cardockson to nemá v životě právě lehké. Pochází ze severu, z oblasti, jejíž obyvatelé byli kdysi podrobeni a zotročeni. Šťastnou náhodou se z něj stane gryfmistr, když si jej jeden gryf vybere za svého společníka. To Arrenovi sice přinese určité společenské postavení a váženost, ale přesto jím stále někteří opovrhují a chtějí se ho zbavit. Mladý hrdina dostane nabídku chytit divokého gryfa, agresivního a zlého, který ohrožuje své okolí.Arren si potřebuje vydělat peníze, a proto se rozhodne úkol zvládnout sám, jen s pomocí své gryfí společnice Eluny. Ta je ale divokým gryfem zabita a Arrenovi se hroutí svět… (Založil/a: Santa666)

blackmamb
  22. 3. 2013, 11:58
Kniha vůbec není špatná, nicméně některým knihám mistrů fantasy sahá sotva po paty (G.R.R.Martin, R.E.Feist, T.Pratchett, Ch.Paolini atp.). Také mi trochu chybí pokračování této knihy, která by si jej jistě zasloužila, minimálně z poměrně otevřeného konce by se pokračování dalo tušit. Poměrně zajímavý náhled na gryfí život mi nevadil, byl originální. V částech knihy byl však děj uspěchaný a rozhodnutí některých postav mi přišlo až nepromyšlené, jako by autor měl vymezenou dějovou linii na kterou se snažil postavy násilně dotlačit. Kniha fanouška fantasy rozhodně neurazí, sečtělého čtenáře však ani příliš nenadchne.