Prokletý maturiťák

Prokletý maturiťák Originální název: Prom Nights From Hell

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-644-7

Domino (2011) 978-80-7303-644-7 208

Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém – správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy!
Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár – protože o to přece jde, že ano?
To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka… Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká… prokletý maturiťák! (Založil/a: Miya)

Stephenie Meyer Stephenie Meyer

Lauren Myracle Lauren Myracle
*1969

Kůstka
  3. 1. 2013, 20:16
Čekala jsem opravdu něco jiného.. Myslela jsem, že hlavním tématem ve všech povídkách bude maturitní ples.. Asi tak ve 3 se jen mihl v jedné větě, že jako teda bude no.. Čekala jsem popis maturitního plesu, komu se roztrhli šaty, kdo si šaty polil, kdo koho zmlátil.. Toho jsem se dočkala až v poslední povídce od S. Meyer, která se mi asi tak jediná trochu líbila.. Ale upíři, nadpřirozené schopnosti, posmrtný život? Achjo.
Lucy Sisk
  18. 10. 2015, 14:20

1, povídka
Tohle byla v celku jednoduchá a nevýrazná povídka, která se opírala o základní názory o upírech. Jelikož jsem četla i jiné příběhy od Meg Cabot, mohu prohlásit, že jsem četla lepší. Tohle byl slabý odvar, protože ona umí psát mnohem lépe.

2, povídka
Tahle povídka mě dostala, rozhodně jsem neměla dobrý pocit, když jsem se dívala po ztemnělém pokoji, osvíceném pouze lampičkou. Jasně, jsem dospělá a rozumná. Ale stejně jsem měla pocit, že mi každou chvíli vyskočí na ruce husí kůže. A nezkoušejte mi tvrdit, že existuje věk na dostatek rozumu a nebojácnosti, protože... slyšeli jste někdy o zombie pochodech?

3, povídka
Z tohohle jsem byla na začátku trochu zmatená, ale jakmile jsem se začetla, napadlo mě, že bych klidně snesla i knihu. Volné pokračování, které by osvětlilo, jestli Madison "přežije" rok, jak předpověděl hlavní pobočník šéfa nebo déle, nebo krátce? Jo, vrtá mi to hlavou. A hlavně, jestli by kniha stála za to.

4, povídka
Na začátku jsem byla velmi zaujatá, ale jakmile se jedna z postav zmínila o Wonder Woman, nedělalo to dobrotu. Nikdy nemáte připomínat podobu s něčím, co je tak profláknuté. Poté větě jsem ztratila zájem, protože jsem si automaticky vybavila kostým Wonder Woman, který se podobal kostýmu Mirandy, kostýmu na derby.

5, povídka
Líbil se mi ten paradox. Sheba jako démonka chtěla trápení a nenávist a úzkost, sama byla těmito emocemi prostoupená. Gabe "vyhledával" lidi, kteří trpěli těmito pocity. A když vyhledal Shebu, bylo to jasné. Ta "dívka" tolik trpěla, že ho to k ní přitahovalo. Musel ji pomoci. Čím byla šťastnější Sheba, tím byl šťastnější i on. Dokonalý pár.
Nnelly
  3. 1. 2012, 18:05
Vlastně jsem byla zvědavá jen na dvě autorky, které jsou z této sbírky v podsttě "nejznámější" a to samozřejmě paní Meyerová a Meg Cabot.
První povídka je psána právě Cabot a tedy... musím uznat, že Škola noci a podobné zhůvěřilsoti plné naprostých nelogičnostích jsou oproti tomu zajímavé čtení, podobně jako povídka od S. Meyerové, která mě jen přesvědčila, že díla ani jedné z nich nejsou nic pro mě.
kajas1993
  28. 5. 2013, 19:08
Překvapilo mě, že jsem se více bavila u povídek těch méně známých autorek (každou čtenářku jistě přilákala jména Cabotové a Meyerové). Knížka je útlá, přečtete ji během chvilky, zkrátka pohodička.
Ruxandra
  14. 10. 2011, 10:06
Jediné, co mi celou dobu čtení běželo hlavou bylo: "Proč?!?". Proč jsem si tu knihu vůbec půjčovala? Ani jediná z povídek, na které jsem našla chuť je přečíst, mě ničím nezaujala. Napsané je to naprosto účelově a stejně tak působí vybrání autorů - hlavně aby se to prodávalo a zalíbilo pubertálním dívkám! Můj názor je takový, že tohle si klidně mohli odpustit...
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 19:56
Upřímně, když jsem si tuto knížku půjčovala z knihovny, čekala jsem něco úplně jiného. Přečetla jsem ji však za chvilku během noci, když jsem zrovna nemohla usnout. Nebylo to nic světoborného, ale proti nudě to zabere.
yanniss
  28. 9. 2012, 18:15
Kniha se mi celkem líbila, nějaké povídky více nějaké méně. Jako celek, beru knihu spíše jako takovou oddechovku. Žádná bomba to určitě nebyla, a myslím si, že v knihovně by mi nechyběla. 4 hvězdičky dávám díky dvou povídek, které se mi opravdu moc líbili :)
Beornottobe
  24. 2. 2012, 23:08
Těšila jsem se na tu knihu, ale dost zklamala. Na to, že to mají být uznávané autorky se teda moc nevytáhly. Poslední povídku už jsem ani nedočetla a to mám knihy od Meyerové celkem ráda...asi mě vyčerpaly všechny ty předchozí povídky..
trynitrix
  30. 6. 2012, 14:36
Přesně ddychovka ale znám lepší tohle byl takový průměr většina povídek se mi nelíbila nebo ne nelíbila ale nějak nezaujala.
trpaslyk
  22. 4. 2012, 13:52
Pohodové, oddychové povídky, které spojuje motiv maturitního plesu a také to, že se kolem vždy motají nějaké nadpřirozené bytosti. Jednou jsou to upíři, jindy démoni, setkáme se i s anděly nebo blíže neurčenými nadpřirozenými postavami. Někde zůstane konec otevřený, někde čeká čtenáře happyend, jinde to dopadne špatně. Fajn oddychovka.
Barborelka
  8. 12. 2011, 19:28
Tak jsem se na tuto knihu moc tešila, hlavně kvůli S.Mayer no a byla jsem moc zklamaná. Nevím jestli to bylo tím, že nemám ráda povídky ale spíš ne...ani jedna nebyla ničím zajímává, bylo to takové plitché povídání o ničem...
hanul.s
  14. 1. 2012, 9:08
Nejhorší podle mě byla Kim Harrison, protože její hrdinka Madison byla nepříjemná a poslední věta mi celou povídku dokonale znechutila. Meg Cabot a Lauren Myracle napsaly povídku přibližně na stejné úrovni a celkem se to dalo číst. M. Jaffe měla skvělý sarkastický styl psaní a tahle povídka mě dost zaujala. Stephenie napsala dle mého názoru nejlepší povídku a rozhodně dost zajímavou. Jediné, co bych vytkla, je, že je to stále ta samá pointa!
Celou knížku jsem přečetla, i když mi moc nesedla kombinace maturák a fantasy příběhy. Také se mi moc nelíbilo, že autorky moc povídky definitivně neukončovaly, jak by to u povídek mělo být. Myslím, že tohle je prázdninová četba pro malé nenáročné holky. (Nebo pro lidi, kteří se nudí ve škole a potřebují něco nenápadného, co se dá číst při hodinách.)
Zuzik370
  6. 10. 2013, 16:12
dobrá knížka . Pro ty kdo mají rádi nadpřirozené bytosti , napínavé knihy , nečekané závěry atd. vřele doporučuji .

Nápověda : povídku s názvem KYTIČKA NA RUKU nečtěte večer , pokud ovšem netoužíte po nočních můrách :b
Bet.hy
  11. 3. 2012, 17:29
Tuhle knihu povídek jsem přečetla nedávno, dostala jsem ji k Vánocům a musím říct, že mě evidentně nijak moc nezaujala. Už teď si nepamatuju o čem, která povídka byla. A to se mi u knih opravdu často nestává ...