Pokrevní pouta

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-675-1

Domino (2011) 978-80-7303-675-1 350

Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.
Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev… (Založil/a: Miya)

Lucy Sisk
  15. 12. 2012, 17:16
Poté, co jsem dočetla Vampýrskou akademii, jsem se nechtěla pustit do "volného pokračování", ale jednou jsem ráno narazila na ukázku a tak jsem si ji tedy přečetla. Pak jsem šla kolem knihkupectví a tu knihu si koupila. Přečetla jsem ji rychle, protože jak už Richelle Mead dokázala v předešlé tvorbě - umí psát. Knížka se mi líbila, ale přišla mi trochu více chaotická. Občas mě napadlo, že je to vlastně jako připodobění dnešního světa, kdy jedna skupina lidí odsuzuje jiné jen proto, že je nezná. A pak si říká že mezi nimi není až takový rozdíl, jak jim původně vtloukali do hlavy.
Nnelly
  7. 6. 2012, 2:01
Myslím, že Richelle Mead umí krásně vypravovat, ale nemohla by být autorkou detektivek. Děj je předvídatelný, záporák má stejný profil, jako měli záporáci ve VA a díky tomu, že člověk už svět VA zná, tak od začátku jsou ta tajemství jasná... samozřejmě, čtenář má být vždycky o něco napřed, ale měl by být někdy i překvapený. A no... Mead píše velice čtivě, postavy jsou sympatické (Sydney ještě sympatitější než předchozí Rose, ale to nestačí - a bez akce a vtipných hlášek, které dělaly z VA něco jiného než průměrné YA, mi tahle kniha nijak v paměti neutkví.
Vikyna
  2. 7. 2013, 18:57
Přestože jsem v průběhu čtení měla dojem, že se stále nic neděje, jenom se pořád moc mluví, závěr knížky mě naprosto uchvátil. Skoro jsem u něj ani nedýchala. Richelle se opět předvedla jako skvělá autorka, nemůžu se dočkat, až si přečtu pokračování.
včelka
  19. 11. 2012, 17:41
Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))
Ann-K.
  20. 7. 2012, 12:44
Přečetla jsem ji během jednoho dne. I když jsem tušila, co bude dál, občas mě něco překvapilo. Napínavé od začátku až do konce.
yanniss
  28. 9. 2012, 22:56
Nejdřív se mi do knihy vůbec nechtělo. Knížky typu : volné pokračování ..... (něčeho) mě moc nelákají. Ale jelikož vampýrskou akademii miluju a Sydney mi byla už VA sympatická, rozhodla jsem se do knížky jít. A udělala jsem dobře. Kniha se četla jedním dechem, nedovolila mi se od ní odtrhnout. Já už teď jenom čekám a nemůžu se dočkat Zlaté lilie :)
Nells
  10. 2. 2012, 18:07
Knihu jsem právě dočetla, spisovatelka určitě nezklamala! Ale čekala jsem trochu víc akce, nicméně to neznamená, že tam nebyla žádná, na někoho až příliš, jen na tuto spisovatelku ne! Určitě to ale není hrozná kniha, je výborná !!!!!!!!!!!!!!
Barborelka
  29. 12. 2011, 10:08
wow!!!!tak to byla paráda. Bála jsem se, že to bude jen slabý odvárek z VA...naštěstí jsem se mýlila. Adrian tady byl úžasný a doufám, že se mezi ním a Sydney něco vyvrbí ;-) Moc se těším na pokračování.....

---------------------

Elizabeth-Blain
  13. 3. 2012, 22:05
Pokračování nezklamalo, ačkoliv mi tady chybí temperament Rose a Dimka co jí držel na uzdě, ale ponořit se do Sydney, která narozdíl od Rose, touží po škole, nebylo také špatné. Obzvlášť, když nám tam zůstaly staré postavy.
A kdo nejvíc s tojí za zmínku? Podle většiny komentářů tady Adrian, ale už to není on, je zlomený, vyčerpaný a není to už starý dobrý humorný Adrian se špetkou ironie. Ne, z chlapské části určitě stojí za zmínku sympaťák Eddie, který konečně dostal dostatek prostoru :)
trynitrix
  15. 1. 2012, 22:19
Tak tohle jsem nečekala fakt skvělí a Adrian sem se asi zamilovala :-D a co se tyče posledních kapitol normálně sem je četla se zatajeným dechem :-) taky už se těším na další :-)
pegerren
  27. 12. 2011, 9:55
super. opět perfektní kniha-Richelle prostě umí, umí, umí. Navíc milovníci Vampýrské akademie opět potkají své oblíbené postavy-především Adriana :o) O jednu hvězdu dolů musím dát, za povahu hlavní hrdinky-Rose mi velice seděla, ale tato Sydney je na mě strašně úzkoprsá.
Wajny
  9. 11. 2015, 10:50
Po tom, co jsem přečetla knižní série Vampýrská akademie netušila jsem, že existuje tahle série - narazila jsem na ní úplnou náhodou. Na konci VA jsem přemýšlela, co se stane s Adrianem (kterého mi bylo hrozně líto), Jill a se Sydney - konečně to vím (do určité míry). Z této knihy jsem nadšená (tak jako u skoro všech knih Richelle) - napětí, akce, zvraty, láska, překvapení - trochu mi vadí, že většinou na konec přijdete a poznáte, kdo je vlastně ten největší zlosyn. Těším se na pokračování a vrhám se na další díl 5*
Lomeril
  14. 2. 2012, 20:18
Vampýrská Akademie byla dobrá hlavně díky neokoukanému světu. V Pokrevních poutech už svět známe, ale chybí tu silný příběh, který by to vykompenzoval. Vztahy mezi postavami tradičně dobře propracované, Sydney je sympatická, ale příběh je předvídatelný a nemá tah. Není to špatné, ale něco tomu chybí.
RacingF
  10. 8. 2011, 16:57
Pane jó! Už se nemůžu dočkat, jelikož VA miluju a i Sukuba je príma čtení, proto doufám (a ani moc nepochybuji), že toto bude neméně suprový a poutavý dílo... Už se nemůžu dočkat!!!
evcik
  2. 12. 2013, 11:35
Po přečtení VA jsem se s nadšením vrhla na pokračování. Ze začátku mi trochu vadila hlavní hrdinka. Asi nikdy se s ni nesžiju jako s Rose, bohužel není to má krevní skupina, má jiné uvažování než já. Nicméně knížka je opět krásně čtivá a Adriana jsem si zamilovala okamžitě :)
Giv
  10. 10. 2012, 14:51
Na knihu jsem se moc těšila, jelikož VA mě naproto nadchla. Pro mě nejlepší co jsem četla v souvislosti s vampýry. Sydney je sympatická postava nicméně na energickou Rose to skutečně zdaleka nestačilo. VA byla z mého pohledu daleko akčnější, hlášky vtipnější a celkově měly knihy spád a silný příběh. Je možné, že je to i tím, že mi k srdci daleko více přirostla postava Lisy, magie morojů a to v této knize bylo jen okrajově. Krevní pouta mě malinko zklamaly v některých částech knih jsem měla pocit, že se až nudím člověk stále čekal nějakou akci nebo odhalení tajemství.. nejvíce akce bylo až téměř na konci knihy a přišlo mi docela škoda, že tomu nebyl daný větší prostor. Stejně jako problém tetovacího studia a s tím spojený "problém" alchymistů. Už jen ze zvědavosti si koupím Zlatou lilii a budou doufat, že to bude lepší než tento díl. Každopádně toto nemění nic na tom, že Richelle Mead umí psát čtivě, postavy jsou sympatické a baví mě i postavy typu Abe.

---------------------

Ještě budu mít malinkatou připomínku. Vrátila jsem se zpátky k VA a jsem u třetího dílu tedy Stínem políbená. V jedné kapitole kde Rose s Dimitrijem odnášejí knihy na nižší kampus setká se Rose s dívkou jmén Jill (nemyslím, že by postav jmén Jill bylo ve VA více) a při jejich rozhovoru Jill sdělí Rose, že ovládá živel vzduch a jestli mě pamět nemate tak v Pokrevních poutech Jill ovláda vodu.Tady zřejmě Richelle trošičku uletěla mimo.
danca044
  4. 9. 2012, 16:38
I když mi Sydney ze začátku přišla jako pěkný suchar, tak jsem si jí během celého příběhu zamilovala. Doufám, že budou s Adrienem spolu. Mead mě zase nezklamala. Jakto, že někdo píše tak dokonale?
prcek1828
  23. 4. 2012, 15:45
Myslela jsem že toto bude jen slabý odvar po 1.sérii VA, Richelle nezklamala. Kniha byla nádherná a velice se mi líbil ten nápad napsat knihu z pohledu Sydney. Docela se mi líbí prostředí alchymistů. Adrian no už o něm nemůžeme říkat "ach náš starý dobrý Adrian" je mi ho velice líto a přála bych si, aby mu to vyšlo se Sydney. Kniha je chvílemi vtipná hlavně, když si Adrian dělá srandu z alchymisty Keitha. Doporučuji a těším se na další díly :-)
Cris
  16. 2. 2012, 16:52
Jen málokdy mám ještě chuť na jednu z těch "teenagerovských" edicí, ale u Richelle ráda udělám vyjímku. Ale kdyby byly o Adrianovi, nejspíš bych četla i mnohem větší kraviny.
Mikiska8
  9. 12. 2011, 10:35
Knihu jsem už četla je velmi čtivá a zhltla jsem ji jedním dechem za 1 den doporučuji vyprávěni zpohledu Sydney je sice jiné ale taky skvělé