Vyprávění pod vrbou

Vyprávění pod vrbou Originální název: The wind in the willows

Až se Vám děti, poštěstí plout po řece, mějte zavřená ústa a otevřené oči a uši. Uvidíte, že v řece i jejím okolí kypí život. Tu to ve vodě šplouchne, tu žbluňkne, tu se nad hladinou mihne stříbrný šíp vážky. Tu na břehu pískne či ve vzduchu zatleskají křídla. Možná na Vás z doupěte vyhloubeného pod podemletým břehem juknou jiskrné oči. Pojďte, děti, přivážeme loďku - je jedno, jestli je to kanoe, kajak nebo nafukovací člun - u staré vrby a budeme si povídat. Uslyšíte o Ondatříkovi, který je ve vodě jako doma, o náfukovi a i o dobrodruhovi Žabákovi, o panu Krtkovi. Seznámíme Vás i s paní Vydrou a jejím synkem, kterému hrál na píšťalu sám lesní duch. Poznáte i pana Jezevce, který bydlí na kraji Divokého lesa a k řece zajde jenom občas. Tak poslouchejte... (Založil/a: Aneta)

Kenneth Grahame Kenneth Grahame
*08.03.1859 - †06.07.1932

yarghoul
  6. 2. 2013, 10:30
Na tuhle knížku jsem postupem let úplně zapomněla, ale teď, když jsem zahlédla její název v komentářích mi okamžitě naskočila! Byla to jedna z mých nejoblíbenějších. Příroda a zvířátka.. krásně napsané.
RedDuck
  6. 2. 2013, 10:15
Jedna z nejkrásnějších dětských knížek se kterou jsem měl čest se setkat. Když jsem byl jako malý nemocný tak automaticky přišla k posteli. Autor podle mě překrásně vylíčil svět zasazený do tehdejších reálií v krásné přírodě. Takže zvířátka dělají anglické pikniky, rybaří v lodičce, brání se pistolema a auta, balony či kočáry jim nejsou cizí. Je z toho cítít nostalgie.
SallyZen
  21. 5. 2012, 22:01
Knížka mých dětských let. :-) Je to dobrodružné, zábavné a hlavně dokáže zaujmout i mladšího čtenáře.