Žraloci - Mytická hrůza a reálné nebezpečí

Žraloci - Mytická hrůza a reálné nebezpečí Originální název: Le dents de la mort

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1991

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1991)

Žralok, který se po 300 milionech let své existence nijak nezměnil, fascinuje člověka stále. Se svými osmi nesmírně vnímavými smyslovými orgány, ďábelsky perfektními čelistmi, nedostižnou hydrodynamikou a ve světě zvířat jedinečnou fyziologií je neomezeným vládcem světových oceánů. Unikátní kniha francouzského autora se zabývá tímto dravcem velmi podrobně a všestranně a odpovídá zejména na otázku, kde, kdy, proč a jak útočí na člověka. Xavier Maniguet v ní shromáždil všechny dostupné informace o útocích žraloka na člověka, podrobně je zkoumá a vyvozuje z nich závěry o fyziologii, zvycích, reálném nebezpečí a ochraně před žralokem; to vše je navíc doplněno kresbami a fotografiemi, z nichž značná část je určena jen pro pevné nervy a dobrý žaludek. (Založil/a: Aneta)

Xavier Maniguet Xavier Maniguet
*17.10.1946 - †22.03.2009

scajo
  27. 12. 2012, 12:06
Lepší kniha o žralocích pravděpodobně není. Čtivá fakta a ještě čtivější příběhy, to vše doplněné drsnými fotografiemi následků (nejen) žraločích útoků na lidi. Čte se jedním dechem a i mě nastartovala k velkému zájmu o žraloky.
Apneator
  19. 11. 2012, 23:20
Tuto knihu jsem před mnoha lety dostal od táty k Vánocům. Perfektní populárně naučná kniha o žralocích, která shrnuje do té doby všechny podstatné poznatky o těchto parybách. Navíc jsou do knihy přidány zajímavé příběhy se žraloky a jejich útoky.Strhla mě a podnítila moji vášeň pro žraloky. Dodnes čerpám z informací této knihy.
Jaknive
  26. 9. 2012, 19:31
Po přečtení této knížky si v klidu zaplavu pouze v lázních. Ale 100% i obrazová část byla..zajímavá.