Originální název: Umění nebo život

Academia - 2004
ISBN: 80-200-1232-X

Academia (2004) 80-200-1232-X 156

Miroslav Míčko (1912-1970), český výtvarný kritik, teoretik a historik moderního umění, vydal v r. 1944 knihu Umění nebo život, ve které osvětluje podstatu a cesty uměleckého tvoření, jeho smysl a poslání. Neučinil tak teoretickým výkladem, nýbrž formou rozhovorů, které mezi sebou vedou malíř, básník, diletant, historik, lékař, herečka, nakladatel, novinář a kritik. Účastníci rozhovoru jsou postavy pomyslné a zachovávají si vůči autorovi jistou míru samostatnosti, žijí svým vlastními myšlenkami. Kniha, spojující odborné poučení se smyslem pro vtip, patří k tomu nejlepšímu, co u nás bylo v tomto žánru napsáno a vychází po dlouhých šedesáti letech od svého prvního vydání. (Založil/a: poni)

#úvahy
Miroslav Míčko Miroslav Míčko
*26.03.1912 - †1.3.1970

Skřítek
  7. 1. 2013, 19:52
Eseje v živé zkušenosti, tak lze jednoduše popsat tuto knihu. Zvláštní, ojedinělá, chvílemi bizarní. Rébus nad kterým musíte dlouze přemýšlet.