Srdceboly

Srdceboly

Belami - 2011
ISBN: 978-80-87166-09-3

Belami (2011) 978-80-87166-09-3 153

Svatební pochod mi vždy připomíná hudbu, která se hraje, když vojáci táhnou do boje,“ řekl lyrický básník Heinrich Heine a nevědomky tak s předstihem naprosto dokonale vystihl obsah knihy Srdceboly. Je to příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti, je to příběh plný vášně, intrik, touhy, žárlivosti, sexu, paniky ze stárnutí, osobní nezralosti, lží a pomstychtivosti. Je to příběh pro všechny z Vás, kteří už vědí, že manželství není souboj. V souboji se totiž dá vyhrát (Založil/a: Barborelka)

Introvert
  18. 11. 2015, 10:36
Tohle nebyla první knížka od Simony Monyové, kterou jsem četla, a tak mohu říci, že po celou dobu četby jsem měla pocit jisté uspěchanosti. Jako když si autorka s postavami málo hraje; jako když to ještě chtěla dopsat... Celé je to tragické. A ač to není vrchol spisovatelského umu, je mi tak nějak žinantní dát jí méně než 4...
Kůstka
  17. 3. 2012, 10:17
Tahle knížka mě dostala.. Nejen tím, že byla úplně poslední, kterou paní Monyová stihla napsat, ale hlavně svým obsahem.. Ukázka toho, jak chlap dokáže zametat s ženou ze strany na stranu, ona si to sice nechce nechat líbit, ale brání ji v tom láska k němu.. Láska k něčemu, co využívá jejích peněz, její slávy a touhy po zase hezkém životě.. Poznala jsem z toho, že psala o sobě, že zažívala podobné věci.. Škoda jen, že její příběh neskončil vcelku dobře, jako v této knížce..
b.w.
  22. 3. 2014, 21:24
Štěstí, že je kniha tak krátká, většinu času jsem se rozčilovala nad hloupostí hlavní hrdinky a dost mi to čtení znepříjemňovalo, zbytek času jsem jí litovala. Škoda, že ke konečnému "prozření" nedošla ve svém životě i sama autorka... Ve čtení jejích knih už určitě pokračovat nebudu.
Alena Tyityisová
  31. 10. 2015, 13:00
Simonku jsme znala osobně a čtení této knihy jsem odkládala hodně dlouho....sama jsem zažila podobný vztah a to nás i se Simčou spojovalo..dnes vím, že žena musí zachovávat hlavně svou tvář a nesnažit se chtít něco měnit, protože chlapi se kvůli nám opravdu měnit nemíní, už tak je život vedle většiny z nich těžký a prázdný, já dostala druhou šanci, žít s člověkem který je pravý opak těchto citových mrzáků, vyžírků a neurvalců....knihu jsem dočetla za pár dnů a o to víc je mi po mé kamarádce smutno a smutno i za další ženy, které v podobných vztazích dál žijí a přetrvávají, trápí sebe i děti
Marunik
  9. 10. 2012, 19:51
Tato kniha se docela liší od předchozích paní spisovatelky. Předchozí knihy jsou humorné, člověk se nad nimi pobaví, připomene si své podobné situace ze života... u tété knihy mě mrazilo. Z toho, že jsem věděla, že tato osůbka již nežije, z toho, že vše, co napsala, bylo od srdce, z toho, že je to skutečnost.... Smutná kniha. Smutný příběh. Smutný osud.
Ari
  7. 9. 2011, 19:31
Velká škoda této autorky, poslední kniha je obrazem jejího života a protože jsem ji četla až po její smrti, chvílemi mě až mrazilo jak psala vlastně o sobě.........