Znamení temného boha

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-134-1

Fantom Print (2011) 978-80-7398-134-1 288

Třetí kniha z cyklu Ulldart - Doba temnoty Proroctví předpovídající návrat doby temnoty se podle všeho naplňuje. Hrozí, že kontinent Ulldart ovládne zlo. Mladému panovníkovi Lodrikovi se stává moc, které nabyl, osudnou: pod vlivem zrádných přátel a intrikánských rádců se změnil v nevypočitatelného válečného štváče. Jeho opravdoví přátelé a společníci jsou pronásledováni a ocitají se v nebezpečí života. Nevzdávají se však a rovněž v zatím ještě svobodných zemích se stále víc šíří odpor vůči démonickým silám. Na poli poblíž Telmaranu se spojenci střetnou s Lodrikovým vojskem ve zničující bitvě. (Založil/a: Santa666)

PeťkaW.
  3. 9. 2013, 16:20
Třetí díl se konečně trochu "rozjel" a nabral rychlejší tempo. Je v něm o něco víc akce a dokonce sem tam nějaké překvapení, což je rozhodně vítané plus. Těšila jsem se na každý úsek s Fiorellem a Perdórem, kteří byli v té záplavě politiky vždycky úžasným oživením. Bohužel ani tyto klady nic nemění na tom, že se Heitz u psaní křečovitě držel vytyčené představy a rysů předchozích dvou dílů. I tak ale jde o kvalitní čtení, u kterého rychle utíká čas :)
Rodario
  19. 9. 2011, 19:46
Škoda. Prvotina tohoto jinak skvělého autora bylo příjemné osvěžení, avšak od druhého dílu působí tato sága jako nalajnovaný kurt, bez zajímavějších odboček, zvratů a jiných překvapení ve vývoji příběhu. A to je špatně. Bohužel to třetí díl potvrzuje a začíná mi to opravdu vadit. Neberte ale moje hodnocení jako zcela záporné, pořád se jedná o kousek z literatury nad průměrem ;-)