První lidé na Měsíci

Poprvé vydáno celosvětově: 1901

Státní nakladatelství krásné literatury a umění - 1964

Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1964) 153
Otakar Štorch-Marien (1927) 195

Román vypráví ústy pana Bedforda příběh vynálezce dr. Cavora a jeho letu na Měsíc.
Cavor je autorem vynálezu - kovu pohlcujícího gravitaci, který nazývá cavoritem. Pomocí tohoto vynálezu si Cavor postaví malou kosmickou loď a spolu s vypravěčem podnikne výpravu na Měsíc. Zjišťuje, že Měsíc je v podzemí obydlen podivnými hmyzími obyvateli (nazývanými Selenité). Jejich společnost je uspořádáním podobná mraveništi zkříženému s industriální společností. Hrdinové románu jsou zajati, ale vypravěči se daří uniknout zpět na Zemi. O zbytku Cavorova příběhu se pak dozvídá jen ze zpráv, které Cavor vysílá na Zemi. (Založil/a: Tanmut)

gelu
  8. 10. 2012, 23:31
Knihu jsem nečetl ale teorie antigravitačního plavidla dnes rozhodně není až tak nereálná. Minimálně během války Němci na něčem takovém intenzivně pracovali, kde vše skončilo po válce dnes není zcela jasné
otgo
  6. 2. 2014, 22:32
Výborný začátek, ale postupně kniha ztrácí své tempo. V poslední třetině se autor utápí v popisech, které mi přišly chvílemi až nudné.
QUASTER
  1. 8. 2012, 14:07
Mám Wellsovy knihy rád.Na této je nejzajímavější snad to,jak se autor téměř ve všem mýlil.I tak stojí kniha za přečtení.Se shovívavostí musíme brát úroveň tehdejšího poznání ve srovnání s dneškem.Autorova představa Měsíčňanů je zajímavá ,zato ovládání antigravitačního plavidla k popukání.