Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Rozbitá

86%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Rozbitá
Autor:


Nejnovější vydání:
Portál - 2011
ISBN: 978-80-262-0025-3
Počet stránek: 303
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Portál (2011) 978-80-262-0025-3 303

Jodie patří mezi děti, které jejich rodina zneužívá a zanedbává. Brutální sexuální zneužití, nedostatečná péče a bezohlednost k potřebám malé Jodie vedly k tomu, že úřady tuto osmiletou dívenku odebraly rodičům a hledaly pro ni náhradní rodinu. Příběh začíná ve chvíli, kdy se po čtyřech měsících náhradní péče Jodie ocitne ve své páté pěstounské rodině. Péče o Jodie není „procházkou růžovou zahradou“ a její pěstounka nenajde zázračné řešení, které by dokázalo spravit Jodiin rozbitý život. Dokáže ale prolomit její nedůvěru k dospělým a ukázat jí i to, že když ji má někdo rád, nemusí to dávat najevo sexuálním chováním. Kniha představuje náročný úkol pěstounů a adoptivních rodičů, kteří někdy dostanou do péče dítě, které se i přes jejich nejlepší snahy nedokáže vymanit z toho, co prožilo, a následky týrání či vážného zanedbávání si nese po celý život. Kniha osloví čtenáře, kteří se zajímají o skutečné příběhy s psychologickou tematikou, lidi, kteří se věnují náhradní rodinné péči, a vychovatele, kteří se starají o zneužívané a zanedbávané děti. (Založil/a: Arrietty)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Keatin
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 10. 2016, 21:09
Knihy podobného ražení příliš nevyhledávám, protože je to na mě velké sousto ... s ohroženými dětmi pracuji a tak o nich nechci ještě číst, protože už tak je to pro mě dost osobní. Nechci tady popisovat to, co všichni víme ...ano, obsah knihy je šokující, zarážející, otřesný, hnusný ...a systém, který má "pomáhat" dětem, je všude stejný, bohužel. To je na tom to nejsmutnější, že sice můžeme dětem pomoci, avšak ...jsou tu jisté mantinely. Nechci tento komentář pojmout jako nějakou úlitbu (pozdě), nicméně čtenářský prožitek tato kniha jistojistě přinese, bily se ve mně všechny druhy emocí a přiznávám, že na konci ukáplo několik slz ...teď už zůstává jen otázka: "Jak to vypadá s Jodie teď?"
01Baruska
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 7. 2016, 18:39
Na přečtení této knihy musí mít člověk opravdu silnou povahu. Jasná ukázka toho, že někteří lidi se k sobě chovají hůř než zvířata. A upřímně obdivuju lidi, kteří se v takových situacích snaží pomáhat.
Stolid
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 3. 2014, 21:03
Spisovatelka nejspíš napsala víc než jednu knížku o dětech, které měla v péči. Nezdá se mi to příliš dobré, i když by se svět měl dozvědět, co se děje, aby se něco změnilo? A změní se něco? Ne, pak je to asi zbytečné. K těm lidem, kteří mohou něco změnit, se to ve většině případech vůbec nedostane.