Originální název: The War of the Worlds

Levné knihy KMa (2003) 80-7309-087-2
Jos. R. Vilímek (1926) 200
Otakar Štorch-Marien (1925) 170
Jos. R. Vilímek (1911) 194

Slavný sci-fi román, známý také z moderního filmového zpracování S. Spielgerga.
Anglie na sklonku 19. století. Obyvatelé Země, zaslepení pýchou na vyspělost své civilizace, netuší, že deset krátkých vzdálených záblesků kdesi na planetce Mars znamená dosud největší ohrožení lidstva v jeho dějinách. Deset dutých kovových válců s nezvanými návštěvníky z kosmu dopadá postupně poblíž Londýna a začíná válka o vládu ve vesmíru. Početní převaha Pozemšťanů s jejich těžkopádnými bojovými mechanismy se ukáže být nicotným argumentem ve srovnání se zkázonosnými bojovými metodami Marťanů. Ale ani Marťané nejsou nezranitelní. (Založil/a: Tanmut)

Fade
  21. 7. 2015, 22:53
Hlavním námětem Války světů není válčení. Je to lidská arogance, strach a bezmoc. Lidé si mysleli, že jsou nejenom "pány a vládci přírody," ale i vládci celého světa. Zapomněli na pokoru k přírodě a k neznámu, které nás obklopuje. Wellsův svět mě fascinuje svým chaosem a dezorientací, se kterou se šíří novinky o invazi. Svět je v troskách, žádná válka se nekoná. Jen se utíká před invazí. Lidstvo je na kolenou, bezmocné a zahnané do kouta. To podle mě dělá z Války světů námět aktuální i po tolika letech od svého prvního vydání, protože ve mně pořád hlodá neodbytný pocit, že jsme se nikdy nepoučili z toho, kolik toho o vesmíru nevíme.
Phorbo
  14. 7. 2012, 10:33
Zda-li mám vůbec hodnotit na čtyři hvězdy, nevím. Wells díky knize v rádiu udělal velký poprask, ale teďka by to nikomu nepřišlo. A přesto při čtení určitých pasáží jsem se převtělil do někoho v té době a věděl jsem že to muselo být pořádné terno. Mám knihu z vydavatelství Trifid, je to hrozná vazba, ale i tak jsem to prokousal i když mě z neustálého držení stránek bolela ruka. Samotný příběh je loudavý, bez větší gradace. Má několik momentů kdy by člověk nejraději držel dech a nedýchal do té doby něž je hlavní hrdina v pořádku. Ale ty okamžiky trvají jen pár sekund... na tu dobu ale určitě terno
Prcek008
  12. 2. 2016, 12:00
Ke stroji času jsem napsal, že je to knížka která nestárne. Válka světů stárne napůl. Většina knížky jsou záznamy pocitů, zděšení, bezmoci ale také fascinace tím čeho jsou hlavní postavy svědky a to je s časem neměnné téma. Ovšem vědeckofantastický popis Marsu a marťanů už působí mírně úsměvně. Také se starší formou češtiny jsem měl zprvu problém, ale nijak nelituji, že jsem po této klasice sáhl.
Daewiik
  15. 3. 2016, 18:21
Úžasný příběh, který je nejen skvěle napsaný, ale i nápaditý a napínavý. Přesně ten příběh který se čte jedním dechcem! Ovšem konec trochu zklamal. Obzvláště co se týče osudu ženy hlavního hrdiny.