Stíny zůstávají

Stíny zůstávají Originální název: Shadows Still Remain

Knižní klub - 2011

Knižní klub (2011)

Prodloužený víkend svátku Díkuvzdání mohl proběhnout v poklidu, kdyby ovšem zrovna tehdy na stole Darlene O'Haraové, detektiva sedmého okrsku, nepřistálo hlášení o pohřešované studentce Newyorské univerzity. Krásná a oblíbená Francesca Penaová se sešla večer s přítelkyněmi, ale domů, kde na ni čekal bývalý přítel, který přijel na návštěvu, se už nevrátila. Poté, co je vzápětí na staveništi nalezeno tělo zohavené dívky, převezme případ oddělení vražd a O'Haraová se má vrátit k vyřizování běžné agendy: drobným krádežím a pouličním rvačkám. Jenomže sama je matkou osmnáctiletého syna a nehodlá se jen tak smířit s představou, že mladé děvče, které všichni vychvalují, bylo náhle surově zavražděno zdánlivě bez jediného důvodu. Pouští se do pátrání na vlastní pěst, a i když přitom riskuje svou kariéru, pokusí se zabránit newyorské policii, aby se dopustila osudné chyby. (Založil/a: malc8k)

Peter de Jonge Peter de Jonge

illy
  11. 4. 2013, 9:58
Dost dobrá detektivka. Darlen je sympatická vyšetřovatelka se sklony k nadměrnému pití, čekající na svůj první velký případ. A když přijde je nucena hrát sólovou hru, jak proti vrahovi, tak proti svým nadřízeným. A jak se dostává hlouběji, čeká nás nejedno překvapení a to je to hlavní, proč jsem nemohl knihu odložit. Rozhodně doporučuji.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:39
Průměrná detektivka, možná i slabší průměr. Nijak mě nepohltila, obtížně jsem se prokousávala velkým množstvím názvů ulic, parků, budov. Žádné napětí, žádné výrazné postavy. Hlavní hrdinka nezajímavá, vynikala snad jen svou slabostí pro alkohol. A na konci zůstaly nevyřešené otázky, takže za mě tři hvězdičky.