Hovory s Bohem pro mladé

Hovory s Bohem pro mladé Originální název: Conversations with God for teens

PRAGMA - 2003
ISBN: 80-7205-915-7

PRAGMA (2003) 80-7205-915-7 189

Kniha inspiruje mladé lidi k zamyšlení nad vlastní seberealizací a smyslem života jedince i společnosti. Vychází z ideové platformy hnutí New Age.
Shromažďuje otázky mladistvých z celého světa a ukazuje, jak vést rozhovor s Bohem, který "je v každém z nás". Teenageři diskutují o všem, co kdy chtěli vědět o životě. Autor jim pomáhá a dodává za Boha odpovědi téměř formou "rapování". Neformální otázky a odpovědi i "cool" předmluva zpěvačky Alanis Morissette přispívají k tomu, že kniha může být přístupná mladým lidem, nicméně není pro všechny. Starší mladiství mohou text vnímat jako manipulativní a pro mladší mohou být některé otázky příliš zralé.
(Zdroj: www.mlp.cz) (Založil/a: zarran)

magdii
  14. 4. 2013, 19:26
úplně na začátku jsem se dost děsila toho názvu, ale protože mi to bylo vřele doporučováno, přenesla jsem se přes to :)
byla to moje první knížka, kterou jsem od Donalda Walsche četla a můžu říct, že se mnou slušně zamávala, hned po tom jsem si musela přečíst Hovory s Bohem a jeho další knížky.
Pindulina
  23. 1. 2013, 9:47
Parádní kniha, jako i ostatní "Hovory s Bohem". Malinko mi vadí samotný název, ale jak autor sám píše - můžete jej nahradit slovem "život" nebo nějakým vlastním. Kniha nikomu nic nevnucuje, není o institucionalizovanem náboženství. Naopak je velmi inspirativní, čtivá, pro mě jako ateistku naprosto přijatelná.