Bivoj běsobijce

Bivoj běsobijce Originální název: Bivoj běsobijce

Brokilon - 2008
ISBN: 978-80-86309-20-0

Brokilon (2008) 978-80-86309-20-0 376

Řeka Vltava odděluje území kmene Čechů od Návu, knížectví duchů na zapovězeném východním břehu. Pouze jednou za rok je vladykům a stařešinům dovoleno překročit její tok a vystoupit na posvátný Chrasten, aby tam ve svatyni Vyšehrad obětovali bohům a žádali kněžnu Libuši o hadačské předpovědi a rozsudky ve vzájemných sporech. Letos však výroční slavnosti předcházejí zlá znamení. Libušina sestra Kazi byla cestou ze svého hradiště napadena děsivým démonem s kančí podobou. Vědmu v poslední chvíli zachránil Bivoj, syn Sudivojův, lovec z rodu Strošovců. Kdo běsa vyvolal? Proč se někdo pokouší zasít mezi české lechy svár? A jak to souvisí s varováním ducha Libušina otce, váženého knížete Kroka, který se zjevil svým dcerám a přinesl zvěst o hrozbě, přicházející z tajemných končin až někde za hvozdy mrtvých? (Založil/a: Teranell)

LadysR2
  30. 1. 2013, 7:25
Parádní fantasy s českými mýty a pověstmi. A nevim už, ve kterém dílu to je, ale nejvíc mě pobavilo, jak Kazi poradila Bivojovi s kancem, aby se moc nepředřel :-)
adevr
  25. 8. 2013, 18:16
Kniha se mi líbila, a musím přiznat že pan Červenák se pozvolna, po každé jeho přečtené knize, stal mým oblíbeným spisovatelem. A vždy se těším na každou jeho novou práci, zatím mne nezklamal.
Pindzaros
  28. 10. 2012, 22:53
Velice příjemné čtení s úžasnými popisnými pasážemi. Bohužel zde opět pokulhávají dialogy. Červeňák konečně pořádně využívá mytologie, což u takové sérii o Roganovi chybělo. Oproti Roganovi tady však chybí epický hlavní hrdina. Jinak knihu mohu doporučit jako odpočinkovou literaturu.