Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro...

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro... Originální název: Absent in the Spring

Brána - 1997
ISBN: 80-85946-54-8

Brána (1997) 80-85946-54-8 158

Poutavě a působivě napsaný psychologický portrét ženy prožívající krizi středního věku napsaný známou autorkou detektivek pod pseudonymem Mary Westmacott.
V jednom ze svých šesti společenských románů líčí Christie zvrat ve spokojeném a poklidném životě Angličanky, manželky úspěšného advokáta, která při návratu z Bagdádu uvízne uprostřed pouště, na železniční stanici u tureckých hranic. V odloučenosti od civilizace a bez možnosti zabývat se něčím jiným než svými myšlenkami a vzpomínkami, poznává pravdu sama o sobě i o svém zdánlivě harmonickém partnerském stavu.
(Zdroj: www.mlp.cz) (Založil/a: zarran)

Buřinka
  22. 9. 2016, 7:31
Čtenář, který zná jen detektivky Agathy Christie, může nabýt dojmu, že je tato kniha nudná. Román je opravu z jiného "těsta" než autorčina většinová tvorba. Zajímavý námět předurčuje, že po počáteční nudě se začne rozvíjet příběh (mimochodem napsaný za pouhé 3 dny!) o krizi středního věku. Osoba hlavní hrdinky je dobře psychologicky vykreslena. Určitě stojí za přečtení.
huttershofen
  25. 5. 2013, 13:20
Dobrá kniha, nejen námětem, ale i nekompromisním rozuzlením, které je ve své podstatě předvídatelně lidské. Jsem rád, že se Agatha nenechala strhnout k srdceryvnému romantickému závěru, kterým by dobrý nápad naprosto zabila. Takto naopak vynikne.
marti.k
  20. 1. 2012, 12:38
Co víc si přát, než být pár dní úplně sama, odpočívat a moci přemýšlet...Můžete o sobě a o svých blízkých zjistit něco nového? A pokud ano, jak s tím naložíte, až se vrátíte domů? Pro mne nejlepší kniha Agathy Christie.