Bivoj válečník

Bivoj válečník Originální název: Bivoj válečník

Brokilon - 2008
ISBN: 978-80-86309-24-8

Brokilon (2008) 978-80-86309-24-8 360

Nad obětišti, ještě nedávno zasvěcenými slovanským bohům, se dnes tyčí obětní kůly avarského démona Simurga. A z jejich hrotů slepě zírají hlavy povražděných Čechů. Krutí Zličané vedení potomky samozvaných kočovnických vojevůdců překročili Vltavu a dobyli posvátný Libušín, slavnou Budeč a mnoho dalších hradišť a vesnic. Čechové se skrývají v lesích a zdá se, že není naděje na záchranu. Krokovy dcery jsou však odhodlány nenechat své soukmenovce v otrockém područí. Přestože je rozdělila válka i černá kouzla knížete Hordaga a čarodějky Ašigy, plánují protiútok. Budou však potřebovat posily. Udatný Bivoj proto v čele malé družiny vyráží na sever, aby požádal o pomoc mocného čaroděje Přemysla, knížete Lemuzů. Nepřátelé mu samozřejmě budou chtít v doručení poselství zabránit. Chystají totiž útok na Levý Hradec, jedno z posledních svobodných českých hradišť, a účast severních kmenů v bitvě by zvrátila poměr sil… (Založil/a: Teranell)

LadysR2
  30. 1. 2013, 7:26
Parádní fantasy s českými mýty a pověstmi. A nevim už, ve kterém dílu to je, ale nejvíc mě pobavilo, jak Kazi poradila Bivojovi s kancem, aby se moc nepředřel :-)
Pindzaros
  1. 11. 2012, 7:54
Velice pěkné zakončení románu o Bivojovi. Autor zde opět užívá krásných popisů, které bohužel následují slabé dialogy. Knihu mohu doporučit jako odpočinkovou literaturu.
Solvi
  14. 1. 2016, 19:18
Obsahuje spoiler spoiler Bivoj syn Sudivojův zabil v prvním díle kančího běse a získal přízvisko běsobijce. Tato kniha mě velice zaujala. Byla totiž opět skvělou fantasy zasazenou do doby a míst před prvního černokněžníka. Bojovníci z Levého Hradce za pomoci Bivoje, Čestmíra, Vlasty a Šárky odrazí avarské nájezdníky a jejich míšence opět za pomocí svých bohů a nezlomné vůle. Přestože autor opět čerpal ze starých pověstí českých, naprostá většina je smyšlenkou, což je dobře. Rozhodně je výsledek mnohem lepší než u druhého černokněžníka, ale zase nedosahuje kvality třetího černokněžníka.