Utrpení neviňátek

Originální název: Suffer The Children

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-674-4

Domino (2011) 978-80-7303-674-4 350

V městečku Port Arbello jako by se zastavil čas. Jako by se zastavil přesně před sto lety, kdy zdejší temný les prořízl smrtelný výkřik dítěte, který však nezaslechl nikdo z místních, pouze jeho otec. A ten zoufalému děvčátku nepomohl, protože jeho utrpení sám způsobil. V zájmu zachování rodinné cti zvolil pachatel dobrovolnou smrt a hrůzný zločin zůstal nevysvětlen.
O sto let později se ve starobylém sídle rodiny Conbergových začnou dít podivné věci. Malou Sarah potká neštěstí, po němž oněmí a musí začít chodit do školy pro duševně postižené. Ze dne na den přestane důvěřovat matce, začne se bát otce a zcela se upne k sestře Elizabeth. Ta jediná ji chápe, ta jediná ví, co potkalo malou sestru, ale mlčí. Sama totiž prochází podivnou proměnou, které nedokáže zabránit. Jako by ji cosi stále táhlo do lesa, který mají obě sestry zapovězený…
V poklidném Port Arbellu se čas s trhnutím pohnul napřed. Ubírá se však stále stejnou cestou: už zase se v něm ztrácejí děti. (Založil/a: malc8k)

01Baruska
  8. 12. 2015, 20:50
Přiznávám, že jsem se s autorem setkala poprvé a i na knihu jsem narazila úplnou náhodou. Ale rozhodně mě polapila, napínavý a děsivý děj, i když musím říct, že konec mě trošičku zklamal. Ale rozhodně po této knize mám v plánu sáhnout po dalším díle od Saula.
Lucho Gonzalez
  30. 9. 2015, 12:23
Dobré, velmi dobré. Nebo bych spíš měl napsat hnusné a brutální? Každopádně mé první setkání se Saulem, a jsem si jistý, že rozhodně nebude poslední. Na plné hodnocení bych to sice neviděl, ale kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl hvězdy :)
TerezaDou
  26. 1. 2014, 14:32
Nejprve jsem s knihou měla problémy se do ní začíst, ale když jsem se začetla nemohla jsem přestat, jsou zde pasáže u kterých jsem měla strach a přemýšlela jak se to mohlo stát, konec knihy byl velmi zajímavý a zapojení dětí do hororových scén mi připadá boží, možná tím, že se u ní bojím víc, né, že bych byla nějaký sadista. Velmi se mi kniha líbila! Mohu jen doporučit.
tereziiina
  2. 8. 2014, 20:55
Chvíli trvalo než jsem se do ní dostala, ale asi po 90ti stránkách jsem se od ní už nemohla odtrhnout. A musím podotknout, že u některý pasáží mi bylo opravdu špatně a postav mi bylo moc líto. Rozhodně to není kniha pro slabé povahy.