Jaký je doopravdy Chuck Norris

Jaký je doopravdy Chuck Norris
Originální název: The Official Chuck Norris Fact Book: 101 of Chuck's Favourite Facts and Stories

Kvarta - 2011
ISBN: 978-80-904916-0-1

Kvarta (2011) 978-80-904916-0-1 300

Asi ho znáte jako Walkera, Texas Rangera. Možná jste viděli nějaký akční film, ve kterém předvedl, jak ovládá bojová umění. Zřejmě máte strach z jeho slavného kopu s otočkou. Ale nejspíš jste o Chucku Norrisovi slyšeli – neboi vyprávěli – nějaký ten vtip. Nebo dva (nebo tři nebo čtyři). Na internetu je jich spousta.
Od nepaměti se lidé po celém světě ptají Chucka Norrise: „Který vtip nebo hláška o tobě se ti líbí nejvíc?“ Nyní, poprvé v dějinách lidstva, nám skutečný Chuck Norris prozradí 100+1 svých nejoblíbenější hlášek, které o něm kolují. Za každou následují pravdivé příběhy ze života a nějaké ty zásady a moudra, kterými se sám řídí.(oficiální text distributora) (Založil/a: cizinec)

Chuck Norris Chuck Norris
*10.03.1940

cheyene
  6. 4. 2015, 9:52
Jelikož Chucka Norrise, jakožto akčního hrdinu, ale rovněž člověka a mistra bojových umění, respektuji, byla pro mě tato kniha značně poutavá, zajímavá a zábavná, takže jsem si její čtení patřičně užíval a spíše se krotil, abych ji nepřečetl za jeden den. Ve své podstatě se dá nadneseně říct, že je to jakási "bible", v níž Chuck vyjadřuje své postoje jednak k vtipům, které se o něm tradují a jež má on osobně rád, ale také k různým problémům dnešní společnosti. Často vzpomíná na různé epizody ze svého dětství, mládí, ale i stáří, vypráví příhody z natáčení filmů a seriálu Walker, Texas ranger. Na konci každé kapitolky pak uvádí nějaké své osobní moudro, resp. zásadu, kterou se snaží celý život řídit. Pro fanoušky Norrise je tato kniha jistě povinnost, ale může zaujmout i lidi, kteří toho o něm příliš neví. Styl psaní je jednoduchý, ale o to tu ani tak nejde. Chuck Norris není spisovatel, tudíž od něj nečekáme žádné košaté věty plné metafor a filozofických přesahů. Každopádně po dočtení musí být každému jasné, že Norris již dávno není žádnou namistrovanou hollywoodskou primadonou, ale férový a velice skromný člověk, který se řídí Písmem.
cizinec
  15. 7. 2011, 18:15
Vím, že mě za to Chuck Norris ztrestá, ale na můj vkus je knížka poněkud suchá, ačkoliv se jí nedá upřít jistá zábavnost, netradiční pohled a morální poselství.