Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sekera z bronzu, rouno ze zlata

80%
4 40
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Originální název: Sekera z bronzu, rúno zo zlata

Nejnovější vydání:
Brokilon - 2009
ISBN: 978-80-86309-25-5
Počet stránek: 304
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 64x v přečtených
v knihovně 26x v knihovně
k přečtení 11x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Brokilon (2009) 978-80-86309-25-5 304

V povodí řeky Istros, která o mnoho století později dostane jméno Dunaj, panuje věk bronzu a zlata. A také jantaru, pro kupce od jižních moří vysoce ceněného zboží. Ale nejen pro ně. Do barbarských končin severně od Istru přijíždí trójský princ Podarkés. Je odhodlán získat zde poklad, kterým vykoupí rodné město z pařátů mykénského zabijáka Hérakla. Brzy se ukáže, že je to úkol nad síly jednoho muže. Naštěstí Podarkés získává spojence ve válečníkovi Astériovi s tajemnou, temnou minulostí, mladé věštkyni Sýkorce, schopné mluvit s bohy, a také v udatném knížeti Sokolovi. Zdá se tedy, že bitva o poklad nemůže skončit jinak než vítězstvím. Jenomže to Podarkés ještě netuší, že do Istru vplula na útěku před kolchidskou flotilou černá loď Argó s palubou plnou nejobávanějších řeckých hrdlořezů… (Založil/a: Teranell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

adevr
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 9. 2011, 12:02
Zajímavá sonda autorovy neskutečné fantazie do pradávných časů a osudů lidí kteří přebývali na ,,našem" území... A co se týče příběhu, tak jediné co mi vadilo , že tak rychlee skončil... Ale na druhé straně, jsem rád že jsem pro sebe tohoto autora objevil, a můžu se s chutí začíst do některé z jeho dalších prací...
Solvi
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 1. 2016, 15:21
Obsahuje spoiler spoiler V samotném úvodu má být Sýkorce (se schopnostmi věštění) vypíchnuty oči, aby „viděla“ za hranice skutečnosti ještě lépe. Nejprve se nebrání, ale poté je „znásilněna“ kněžími a snaží se ze všech sil osvobodit z oltářního kamene. Neočekávaně jsou kněží napadeni divokými lidmi pomalovanými hadími linkami. Vede je muž s maskou lebky ovládající je hrou na flétnu. Hlavní zápletkou je však jantarový poklad, který „hadí lidé“ na rozkaz náčelníka vlčího kmene unesou. Tím se započne spor s kmenem sokolů. Do děje je chytře zakomponován trojský princ Podarkés a jeho družina s Chetitou Ahurmunou a Thrákem Kyriasem, kteří chtějí jantarový poklad získat za každou cenu a vykoupit jím svobodu Tróje ovládané Herkulem. V závěrečném utkání proti sobě stanou síly starých kmenů a Argonautů, kteří si na toto území „udělali zajížďku“ z Kolchidy. Střetnou se i nadpřirozené síly vyvolané Médeou se silami přírody (říčními divoženkami). Celý příběh je krásný a čtivý.