AC/DC Story aneb Budiž Rock

AC/DC Story aneb Budiž Rock
Originální název: Let There By Rock: The Story Of AC/DC

Příběh australské skupiny AC/DC, jedné z největších rockových kapel v dějinách hudby, od jejich počátků až po dnešek. Autorka sleduje příběh AC/DC od jejich počátků v australském Sydney počátkem 70 let přes tragickou smrt jejich zpěváka Bona Scotta až do první dekády 21. století. Kniha je napsána na základě 30 let rozhovorů, jež Susan Masino vedla se členy kapely, jakož i přáteli a jinými hudebníky. (Založil/a: Straccaa)

#hudba
Susan Masino Susan Masino
*1955

zuzanara
  4. 1. 2013, 14:52
Ačkoliv jsem samozřejmě jako věrná fanynka AC/DC nadšená, že jsem si o nich mohla přečíst, musím konstatovat, že je z těch knih, kterým se nevěnovala žádná zvláštní pozornost. Také mi vadily překlepy překladu. Jinak Susan Masino je, pokud si to správně pamatuji, novinářka a jde to na stylu poznat, možná bych radši brala nějaký beletrističtějí přístup, přeci jen ona prostě shrnula fakta a vytvořila poměrně nudnou a zdlouhavou suchou knihu, která by klidně mohla o této geniální kapele hovořit "zajímavěji". Ale god bless každého, kdo o nich napíše :)
weca
  3. 8. 2012, 19:14
Sluší se podotknout, že nikdy - a to jsem přečetl již poměrně značné množství knih - jsem nečetl knihu, kde by bylo takové množství hrubek a překlepů. To je ale samozřejmě vina překladu, je to ale ostuda. Jinak kniha se mi četla sama, protože AC/DC zbožňuju.