Zóna pandemie

Zóna pandemie
Originální název: Plague Zone

BB art - 2011

BB art (2011)

Závěrečná kniha trilogie Pandemie.

Nejdřív byla Země zpustošena nanopandemií, miniaturními nanoboty, které se vymkly kontrole a živily se a replikovaly požíráním tkání všech teplokrevných organismů nacházejících se pod úrovní tří tisíc metrů nad mořem. Zbytky lidstva se pak vrhly proti sobě a rozpoutaly krátkou zuřivou světovou válku. Rusové spolu s Číňany vpadli do Severní Ameriky. Nyní ruská a čínská vojska stojí v okupované Kalifornii proti těžce pošramoceným spojeneckým silám USA a Kanady.
Nanotechnoložka Ruth Goldmanová a Cam Najarro - někdejší příslušník rangerů pozemního vojska, který jí pomohl, aby prosadila ukončení války - konečně nalezli klid v malé skryté vesnici ve Skalnatých horách. Jenže závody ve zbrojení pokračují snahami vytvořit další nanotechnologické zbraně a Ameriku postihne nová nákaza.
Spolu se skupinkou přátel i rivalů musí Ruth a Cam objevit zdroj nové nákazy. (Založil/a: Johny van M.)

Jeff Carlson Jeff Carlson
*20.07.1969

Všivák
  16. 1. 2013, 17:22
První válka, druhá válka, další válka. Poslední zbytky lidstva válčí tak dlouho, až to pomalu vypadá, že už nezbývá nikdo, kdo by válčil. Nová jména se objevují, aby hned na to zase umřela. Tuhle knihu obzvlášť víc než ostatní z trilogie charakterizuje umírání. Ve velkým. Podle děje je to naprosto logické. Žádné vyhlídky. Někdy v polovině jsem si říkal: "To snad není možný, že v téhle situaci hrdinové vůbec můžou pokračovat".
Very.N
  3. 10. 2016, 8:51
Třetí díl je na stejné úrovni, jako ten první (druhý díl mohl autor smrsknout... nebo prostě vynechat). Je zde více akce, mrtvých a dokonce i "nanozombie". Akorát se ve vší tý nanotechnologii ztrácím, nanotechnologií se vytlouká další nano, ti lidi už musí bejt prolezlý "nanobroukama" jako šumavský stromy kůrovcem :) Dávám čtyři hvězdy, ale jenom proto, že mám dobrou náladu a autor je sympaťák :)
Pouras
  26. 1. 2012, 16:32
Třetí díl trilogie trochu ztrácí na předchozí knihy v napětí a zvratu ale na jednu stranu není to špatné ani zlé