Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Bohatýr: Ocelové žezlo

92%
5 67
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Bohatýr: Ocelové žezlo Originální název: Bohatier: Oceľové žezlo

Nejnovější vydání:
Wales - 2007
Počet stránek: 376
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 14x v oblíbených
v přečtených 108x v přečtených
v knihovně 44x v knihovně
k přečtení 36x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 5x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Wales (2007) 376

Píše se rok 965 a mladý kníže Svjatoslav se ujímá vlády nad Kyjevem a Novgorodem. Nehodlá však spravovat zemi z vladařského stolce, nýbrž ze sedla válečného oře. V žilách mu totiž koluje divoká krev varjažských předků a on chce sjednotit blízké i vzdálenější kmeny pod železnou rukou a udělat z knížectví největší mocnářství široko daleko. Jeho první dobyvační tažení směřuje na východ, k říši Bulharů na řece Ityl… Mezitím ve vesnici Karačarovo na území kmene Muromců žije mladík jménem Ilja, odvrhnutý vlastním rodem, slabý, neduživý, napůl chromý. Když osadu jednoho dne vypálí krutí nájezdníci, jedině Ilja přežije a musí se postarat o mrtvé. Právě tehdy zavítají do vesnice tři tajemní žebráci. Ti se nad chromým mladíkem slitují a sejmou z něj kletbu, která jeho nemoci způsobila. Ilja v sedle věrného Buruška vyráží na cestu za pomstou a jeho osud se brzy protne s osudem Svjatoslavovým. Oba totiž upírají svůj zrak k zlověstné Dračí věži v bulharském městě Suwaru… (Založil/a: Teranell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

adevr
  9. 2. 2014, 15:02
Kniha která mne hodně bavila...První díl a těším se na další. Oba tři už mám doma na poličce. Pan Červenák umí nejen vystavit poutavý příběh či ságu, a pracovat s historií, ale je znát že hop ta práce v podstatě těší a baví.
Parm
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 12. 2016, 18:08
Na Bohatýra jsem se hodně těšil, už roky jsem se ho chystal přečíst, ale nakonec mě bohužel až tolik neoslovil. Nad dalšími díly budu ještě váhat.
Veassë
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 1. 2014, 22:38
Po dlouhé době kniha, jejíž příběh mě okamžitě strhl a nepustil. Opravdu hodně syrový a drsný, ale zároveň napínavý a mým olíbeným Fantasy propletený. Díky vysvětlivkám na konci knihy jsem si pomohla s pochopením některých specifických výrazů a názvů. Jsem spokojená a těším se na Dračí carevnu.
Solvi
80% 80% 80% 80% 80%
  14. 1. 2016, 19:06
Obsahuje spoiler spoiler Ilja Muromec, opilec a tělesně zubožený syn místní „čarodějnice“ a muslimského obchodníka se jednoho dne zúčastní jarní slavnosti na níž je ponižován nejprve svými vlastními lidmi a poté nájezdníky, kteří vesnici vypálí a lidi povraždí (do otroctví vezmou ženou do níž je zamilovaný a několik dalších vesničanek, aby je mohli obětovat draku, jenž sídlí v suwarské věži). Poté, co jej zanechají naživu, pohřbí soukmenovce. Potkají jej však tři jezdci žebráci. Jeden z nich odstraní kletbu, která na něm spočívala a on se stane nejsilnějším mužem. Ti tři jezdci však nebyli žebráci, ale bohatýři Volch Vseslajevič (poslední goriničský kouzelník s mocnou Zyrnitrininou dračí šupinou ve svém žezle), Jegor Svjatogor (moudrý, starý, křesťanský bohatýr bojující mečem zvaným Smerť) a Mikula Seljanovi (používající v boji palici). Tito bohatýři jsou průzkumníky celé armády knížete Svjatoslava, který se snaží sjednotit všechny národy v okolí Kyjevské Rusi. Ilja se k nim později přidává a následuje je až do Suwaru, kde zraní mocného draka, na kterém však stačí odletět jejich úhlavní nepřítel Tugarin Drakovič. Samotný drak stačil sežrat nejmocnějšího z bohatýrů Volchu Vseslajeviče.
Edwert
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 4. 2015, 14:56
Bohužel... Nevím proč, na tu knížku jsem se hodně těšil, ale ničím mě výrazně nezaujala, a dokonce jsem přemýšlel, že její čtení vzdám. Plytké dialogy, předvídatelná akce, klišoidní popisy, jasně určené kladné/záporné charaktery... Možná se k panu Červenákovi někdy vrátím, zatím ale sbohem, Iljo :)
Alfa_Dinosis
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 4. 2011, 9:12
Syrová, krví a špínou zavánějící slovanská fantasy z ranku "Sword and sorcery" od již skvěle zavedeného autora (čtěte: zatím mne nikdy nezklamal).. takže? je to všechno hezky popsané, naturalistické a velmi, velmi zábavné. Ilja je po všech směrech hrdina k pohledání a jakožto čtenář mu nemůžete nefandit. U mně navíc umocněno tím, že jsem tuhle knihu prvně četl za mé největší pseudoslovanské pseudománie (někteří možná znají).