Děti Arbatu

Děti Arbatu Originální název: Děti Arbata

Lidové nakladatelství - 1989
ISBN: 80-7022-3030-9

Lidové nakladatelství (1989) 80-7022-3030-9 592

Jste mladí, plní ideálů a pravého komsomolského nadšení, chcete sloužit vlasti a pracovat pro lepší zítřky a nevinný žert a politická nutnost určená vyššími místy vás semele v nemilosrdném soukolí. Jste mladí, krásní a chcete milovat a být milováni, narazíte ale na cynismus v jeho nejsurovější podobě. Jste mladí a chcete užívat života, ať to vaše okolí stojí co chce. O tom a nejen o tom jsou Děti Arbatu. (Založil/a: Jezinka)

Anatolij Naumovič Rybakov Anatolij Naumovič Rybakov
*14.01.1911 - †23. 12. 1998

L_O_U_S
  1. 7. 2015, 15:52
Příběh z dob, kdy vám špatný vtip mohl vynést léta v sibiřském koncentráku. Zvláštně (ale zároveň naprosto logicky) působící je víra postav, že komunismus i přes řadu „omylů“ jednou přinese lepší svět.
Vlaďkase
  8. 3. 2016, 9:13
Protože jsem byla loni na dovolené v Rusku a Moskva a Petrohrad jsou naprosto úžasná města, znovu jsem oba díly přečetla. Po letech mi ta kniha nebo spíš situace v tehdejším Rusku připadala děsivá. Ten všudypřítomný strach , a stará pravda. Revoluce nakonec začala požírat své děti. Stalin mi přišel snad ještě horší než Hitler, nechal popravit své přátele, spolubojovníky i příbuzné a jiné. Nechápu, že má stále ještě hrob u Kremelské zdi. Je tam v několika případech ve společnosti těch, které nechal zavraždit. V.S