Čarodějnice z Hex Hall

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3183-9

Knižní klub (2011) 978-80-242-3183-9 240

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce.

A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole.

Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna.

Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji. (Založil/a: MaiQa)

Rachel Hawkins Rachel Hawkins
*1979

anishta
  3. 3. 2015, 23:13
Už podle komentářů jsem moc nečekala, takže mě to nezklamalo. Takový milý průměr. Jelikož to je taková jednohubka, tak se pouštím i do dalšího dílu.
Nnelly
  8. 8. 2012, 19:20
Originalitu člověk aby pohledal. Protože tady neexistuje, autorka dokázala smíchat všechny různé části jiných knih a příběhů tak, že člověk při čtení zažívá mnohá deja vu, ovšem smíchala to tak, že je kniha doopravdy čtivá a přečtete ji za nějaké čtyři hodiny... takže místo jedné béčkové romantické americké komedie, stačí jedna průměrná americká YA
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 22:49
Tuhle knížku jsem četla nedávno. Líbilo se mi, že je napsaná vtipnou formou a velmi mě překvapilo, kdo je nakonec ten "zlý". Jsem zvědavá na další díly, doufám, že budou dobré.
Elizabeth-Blain
  5. 5. 2012, 17:33
Není to sice velkolepý příběh, ale pro čtivost a přeci jen opět trošku jiný příběh, si to opravdu zaslouží 80%. Jen doufám, že pokračování nebude zklamání...
Murina22
  4. 1. 2017, 17:55
Když jsem začala číst tuto knihu, myslela jsem si, že to bude taková ta průměrná fantasy pro dívky mladšího věku než jsem já. Ano pro mladší ročníky to je, ale rozhodně ne průměrné. Hlavní hrdinka chrlí jednu sarkastickou poznámku za druhou, díky vtipným, svižným pasážím děj rychle ubíhal, nikde žádná hluchá místa. A dobrý konec, který navnadí na druhý díl. Vážně povedená oddechovka nejen pro teenagery ;-)