Čarodějnice z Hex Hall

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3183-9

Knižní klub (2011) 978-80-242-3183-9 240

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce.

A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole.

Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna.

Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji. (Založil/a: MaiQa)

Rachel Hawkins Rachel Hawkins
*1979

anishta
  3. 3. 2015, 23:13
Už podle komentářů jsem moc nečekala, takže mě to nezklamalo. Takový milý průměr. Jelikož to je taková jednohubka, tak se pouštím i do dalšího dílu.
Nnelly
  8. 8. 2012, 19:20
Originalitu člověk aby pohledal. Protože tady neexistuje, autorka dokázala smíchat všechny různé části jiných knih a příběhů tak, že člověk při čtení zažívá mnohá deja vu, ovšem smíchala to tak, že je kniha doopravdy čtivá a přečtete ji za nějaké čtyři hodiny... takže místo jedné béčkové romantické americké komedie, stačí jedna průměrná americká YA
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 22:49
Tuhle knížku jsem četla nedávno. Líbilo se mi, že je napsaná vtipnou formou a velmi mě překvapilo, kdo je nakonec ten "zlý". Jsem zvědavá na další díly, doufám, že budou dobré.
Elizabeth-Blain
  5. 5. 2012, 17:33
Není to sice velkolepý příběh, ale pro čtivost a přeci jen opět trošku jiný příběh, si to opravdu zaslouží 80%. Jen doufám, že pokračování nebude zklamání...