10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr

10 rad nájemného vraha, jak vyčistit kvartýr Originální název: 10 ráð til að hætta að drepa fólk og byrja að vaska upp

Plus - 2011
ISBN: 978-80-259-0048-2

Plus (2011) 978-80-259-0048-2 336

Tomislav Bokšić alias Toxic, profesionální zabiják chorvatské mafie v New Yorku, má problém. Pro vraždu policisty je mu v patách celá FBI a Toxic musí opustit zemi. Nic však nejde podle plánu a on místo v Záhřebu končí převlečen za pastora na studeném Islandu. V zemi, kde je člověk podezřelý, i pokud jde sám po chodníku nebo jede autobusem městské hromadné dopravy, v zemi, kde téměř neexistuje zločin a není možné sehnat zbraň, a kde se navíc zoufale nedostává tmavých zákoutí, protože v létě slunce vůbec nezapadá. Navíc v zemi ochotných křesťanských kazatelů, kteří se svého amerického kolegy rádi ujmou. A mají krásné dcery. Přidejte k tomu probouzející se svědomí, a je jasné, že Tomislav Bokšić má problém.

Inteligentní kniha plná sžíravého černého humoru a sarkasmu. Autor skvěle pracuje s kontrastem vtipného, svěžího vyprávění a temných, místy až baladických tónů, které se na jeho pozadí vynořují a přinášejí svědectví nejen o islandské společnosti, ale rovněž o novodobých traumatech současné Evropy. (Založil/a: Onyxia)

Hallgrimur Helgason Hallgrimur Helgason
*18.02.1959

achilles
  24. 10. 2013, 21:44
Výborná kniha s krásným černým humorem, malým průvodcem Islandem a balkánskou mentalitou. Ale je tam toho mnohem více a hlavně se člověk baví, dokonce i nad zabíjením. A navíc jsem nikdy nečetl knihu, kde by se toho tolik věnovalo Eurovizi.
G8
  22. 11. 2012, 1:17
Pro mě osobně jedna z nejlepších knih, které s sebou přinesl rok 2011. Zajímavá sonda do nitra islandské společnosti, válka v Jugoslavii a, což bylo pro mě naprosto určující, tak trochu jiný pohled na tento žánr. Toxic působí, jako by se díval na svůj příběh přes tlusté sklo v ZOO, a s oblibou každou událost svérázně glosuje. Pokud někomu naskakuje při sebemenším náznaku černého humoru vyrážka, měl by se knize obloukem vyhnout. Nám, kteří ho přijímáme s otevřenou náručí, má kniha rozhodně co nabídnout.
Pim
  17. 12. 2014, 21:02
Vtipná dobře čtivá knížka v kontrastu s tím, o čem je. Zajímavý děj, jak to asi bude dál? Ale trošičku mi tam chybělo něco, co by mě ke knize víc přitáhlo. Bylo to fajn, ale že bych se do toho úplně zažrala, to ne.
nonahex
  19. 11. 2016, 21:31
Toto bolo proste divne. Prva asi polovica bola este fajn, ale neviem, ci autorovi nieco spadlo na hlavu alebo co, ale ten zvysok bol proste divny, prislo mi, ze to nemalo ani hlavu ani patu. Musel som sa velmi prekonavat, aby som to docital. Ale tak 2 hviezdicky za prvu polovicu povedzme su OK.
culi
  6. 12. 2014, 12:08
Tuhle knihu budete buď milovat nebo nenávidět a já jsem se ještě nerozhodla :-) Nic pro citlivé duše.
bricks
  23. 7. 2014, 16:38
Hurá na Island...
Vážně zábavná, čtivá kniha plná ironie, černého humoru a Eurovize.
Vřele doporučuji.
markuz
  27. 7. 2013, 9:11
Nejlepší kniha, jakou jsem za poslední dobu četl. Příběh má spád a černý humor přesně podle mého gusta.
PS: Island musí být báječný stát. :)