Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011

Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011 Originální název: Hledá se autor bestselleru - Povídky 2011

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1279-7

Fragment (2011) 978-80-253-1279-7 136

Literární soutěž Hledá se autor bestselleru, určená dosud nepublikovaným autorům, zaznamenala nebývalý ohlas. Do prvního ročníku přišlo přes čtyři sta povídek, na jejichž hodnocení se podílela odborná porota i široká veřejnost, a výsledek - sborník pěti vítězných povídek - nyní držíte v ruce. "Poslední cesta" Jiřího Drašara vás přesvědčí, že láska kvete na každém místě a v každém věku. V humoristické povídce "Den, kdy se Vidímová svlékla" se s Lucií Verrall vrátíte do školních škamen. "Kód" Antonína Mazáče vám ukáže, že i lupiči musejí cestou za objektem svého zájmu překonat nečekané nástrahy. V "Prokletí" Petra Doležala zakusíte utrpení člověka pronásledovaného totalitním režimem. A konečně "Návrat" Terezy Prasličkové vám přiblíží nesnáze, s nimiž se musí vypořádat propuštěná trestankyně. (Založil/a: SGS)

dollyk
  9. 9. 2016, 23:07
Povídky jsou tak různorodé, že je snad ani nejde hodnotit jako knihu. Poslední cesta je s prominutím slabá a blbá, Vidímová má vtip a líbila se mi, Kód je plný stokrát omletého klišé žánru, Prokletí je docela neotřelý poled na dobu, o které toho bylo hodně napsáno, ale ještě málo pochopeno, a Návrat je sondou do psychologie propuštěné vězeňkyně, na můj vkus dost neurčitý, ale ne špatný.