Svědek z Norimberka

Svědek z Norimberka

Podtitul: hlavní americký tlumočník při soudních procesech s válečnými zločinci

Originální název: Witness to Nuremberg

Columbus - 2007
ISBN: 978-80-7249-228-2

Columbus (2007) 978-80-7249-228-2 288

Autor této knihy po válce osobně hovořil se všemi hlavními nacistickými zločinci: s Göringem, Speerem, von Ribbentropem, Streicherem a dalšími. Jako hlavní tlumočník a vyšetřovatel v Norimberském procesu v r. 1945 vyslýchal přední Hitlerovy stoupence a velitele koncentračních táborů. Jeho kniha nechává čtenáře doslova nahlédnout do hlavy těmto neblaze proslulým mužům.
Autorův vlastní život pak připomíná dobrodružný válečný román. Jako žid uprchl z rodného Německa a oklikou přes Anglii, Austrálii, Indii se dostal až do USA, kde vstoupil do armády, aby se podílel na osvobození Německa a odsouzení svých největších nepřátel. (Založil/a: Jaknive)

Richard W. Sonnenfeldt Richard W. Sonnenfeldt
*1923 - †2009

Jaknive
  16. 7. 2011, 21:46
Další výpověď člověka, jehož náboženství ho mělo zavést jinam než k napsání této knihy. Jěštěže se tak nestalo a my si můžeme přečíst skutečný příběh silné osobnosti s neuvěřitelným osudem.