Jezdci časem

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-975-0

BB art (2011) 978-80-7381-975-0 326

Zahrávejte si s časem a známý svět... by se mohl změnit ve svět, jak ho neznáte.

Liam O'Connor měl zemřít v moři v roce 1912.
Maddy Carterová měla zemřít v letadle v roce 2010.
Sal Vikramová měla zemřít při požáru v roce 2026.
Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: „Podej mi ruku..."
Jenže Liam, Maddy a Sal nejsou zachráněni. Najala je organizace, o jejíž existenci nemá nikdo ponětí, s jediným cílem - aby opravovali narušenou historii. Protože cestování časem je možné a někteří lidé by se rádi vrátili v čase a měnili minulost.
Proto existují Jezdci časem, aby nás chránili. Aby zabránili cestovatelům v čase ve zničení světa... (Založil/a: MaiQa)

Alex Scarrow Alex Scarrow
*14.02.1966

teola
  21. 10. 2011, 14:21
Velmi kvalitně zpracované sci-fi. Občas sice do očí bije množství ,,náhod", ale myslím si, že tomu se prostě nedalo vyhnout. Vřele doporučuji.
Babsi
  21. 1. 2014, 12:46
Nejdřív jsem si říkala,že je to zase jedna z knih, co pracuje s několikrát zpracovaným tématem. Nicméně miluju knížky, kde je současnost jiná. Sice mi tam moc nesedí hlavní postavy, protože po jednodenním výcviku a zvlášť když jsou to jen děti, zachrání svět.
Ale kniha se čte dobře a popravdě jsem se u ní hodně nasmála díky podpůrné jednotce Bobovi, která svými poznámkami neustále někoho stírá.
Zlatokrt
  25. 6. 2012, 22:51
Puberťáci zachraňují svět (teda vlastně... Ameriku), hurá! Stačí pár dní "výcviku" a dokážou se postavit komandu vycvičených vojenských veteránů, jupí! Cestování časem je moje oblíbená tematika, nakonec jsem tohle dočetl jenom proto, abych zjistil, jestli se náhodou postupně nezlepší nebo nedojde k nějakému překvapivému zvratu. Marně. Text nebyl tak hrozný, bylo to plus mínus čtivé, jinak bych to asi nedočetl vůbec. Má to pár originálních myšlenek, ale příběh v mých očích beznadějně ubyly četné zásadní nelogičnosti.
sharky95
  23. 6. 2013, 20:54
Tento díl jsem četl až po predátorech a jsem za to rád, jinak bych po tomto asi predátory nikdy nečetl. Když pomineme fakt, že celý tým tvoří prakticky děti, máme tu sci-fi o cestování časem pro lidi, co nemají přehled o cestování časem. V jiných scifi sice byli kiksy, ale ty tolik do očí nebyli. Jednak ten jejich stroj a celkově velín je promyšlený asi jako stavba tunelu Blanka a bezpečnější je už jen pálení koránu před mudžahedýny. Poté čas měnící se ve vlnách, jenž nejvíce hapruje na atentátu na Kennedyho (nebojte je to jen na 5 stran a dál už se o tom nemluví) atd. Ani zábavnost a odkazy na komiksy od Marvelu to nezáchranily.