Originální název: Man Plus

Laser-books - 2010
ISBN: 978-80-7193-307-6

Laser-books (2010) 978-80-7193-307-6 256
Návrat (1994) 80-7174-313-5 251

Man Plus je vzrušující vize budoucího člověka, který je více stroj než krev a maso. Man Plus je poslední zoufalý plán na záchranu lidstva a odvrácení hrozivé předpovědi vládního počítače. Man Plus je poutavá novela Frederika Pohla o možné budoucnosti, kdy se člověk musí biologicky modifikovat, aby přežil na cizích planetách, předtím, než sám zničí Zemi. (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  29. 9. 2012, 23:00
Tato kniha, o přeměně člověka v bytost schopnou přežít bez podpůrných prostředků na planetě bez atmosféry, mě nejvíce zaujala v prostřední části, kdy se blížilo přetvoření člověka k závěru. Když to vezmu celkově, mělo toto hard sci-fi poměrně solidní úroveň, s jednou připomínku že už se bohužel trochu začíná projevovat datum vzniku. ===80%
sourekm
  8. 11. 2015, 11:43
Myšlenka kyborgů byla hitem u sci-fi osmdesátých let. Nějaký čas jsem takové sci-fi vyhledával.
Bohužel to v dnešní době trochu postrádá logiku. Autor se nedovedl říci na začátku proč kyborga vlastně budovat. Prostě by to byl skvělý průzkumník který by byl nenáročný na potravu a vykonal víc práce.
Na konci po něm jede dívka která mu duševně pomáhala a chtěla by ho zase přestavět zpátky na člověka. Kyborg se ale rozhodl, že chce zůstat na Marsu a zůstat takový jaký je ačkoli se na Zemi těžko smiřoval po odstranění genitálií, že už si se svou manželkou nevrzne. Ta scéna kdy se Toravay vloupe do svého bytu aby si ověřil, zda mu manželka není nevěrná mi vzdáleně připomělo RoboCopa který chtěl navázat kontakt se svou manželkou.
Ke konci mi přišlo trochu naivní, když nějaký komentátor říkal, že kyborg se osvědčil a tak by bylo možné přešít celé lidstvo na kyborgy aby se mohli na Mars přestěhovat. Na to pak měla údajně navazovat povídka ,,Mars Plus". Jakmile vyšlo jako závěr stěhování lidstva na Mars kvůli pádu přírodního ekosystému na Zemi tak hodnota příběhu u mně klesla na průměr.
Prostě planeta Země se stává neobyvatelnou, takže z lidí uděláme kyborgy a pošleme je na ještě hůře obyvatelnou planetu. To mi přišlo trochu nedomyšlené.
eoj
  8. 12. 2014, 23:03
velice dobre 4*. hard sf, ktera ani po letech nepusobi smesne. se soucasnym prituhovanim na mezinárodní scéně mnohdy bohužel v politické rovine i aktuálně. Z čeho pak asi nejvíc dýchne doba vzniku, kromr magnetických pásek, je všudypřítomné kouření.