Pomerančová vůně chce tančit

Pomerančová vůně chce tančit Originální název: Pomerančová vůně chce tančit

Triton - 2002
ISBN: 80-7254-227-3

Triton (2002) 80-7254-227-3 162

Pro děti i dospělé o dětech a dospělých.
ilustrace: Melánie Vaneková-Jakubisková
"Milí spoludospělí, pokud si myslíte, že vaše malé děti jsou jen hloupí křiklounci, kteří nic nechápou a ničemu nerozumějí, šeredně se pletete. Mají nás na háku. A vědí všechno, co jsme v jejich věku věděli i my – jenže jsme to během let zapomněli. Kdo jsme, jak jsme se ocitli na Zemi, co je naším posláním na modré planetě. Děti dumají nad otázkami, které jsme pro zaneprázdnění "skutečným" životem dávno přenechali poustevníkům a podivínským filozofům: Co je to svět? Existuje jeden svět nebo miliardy různých představ o něm? Co je to pravda? Děti věří, že mohou dokázat cokoliv, budou-li opravdu chtít. Děti vědí, že to nejdůležitější v životě je láska a že i milionář může být největší žebrák. Nepodceňujme je!Tato knížka vás naučí brát své potomky jako rovnocenné partnery. Poskytne vám pár dobrých tipů na interaktivní hry. Zkrátka dá vám a vašim dětem víc než pouhé vyprávění o prázdninových dobrodružstvích jednoho úplně obyčejného devítiletého kluka. Aram se svou sestrou Alenkou, řečenou Alibabička, tráví léto v domě své laskavé a moudré tety na venkově. Spolu s bratrancem Vítkem a sestřenicí Luckou se koupe v rybníku, pouští draky a objevuje tajuplné jeskyně. Seznamuje se s první dětskou láskou Olinkou, a zakusí dokonce i strach – to když se při bouřce ocitne pod stromem, do kterého uhodí blesk, a když se na vlastní žádost podrobí zkoušce odvahy. Během tohoto cvičení i v četných rozhovorech s tetou, vyznavačkou vegetariánství a jógy, vnímavý a přemýšlivý Aram lépe poznává druhé lidi i sám sebe a nachází odpovědi na spoustu otázek, jež se ostýchal položit rodičům, kamarádům nebo učitelům ve škole." (Založil/a: nejen)

Hana Poltikovičová Hana Poltikovičová
*25.08.1968