Svět na konci času

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Laser-books - 1995
ISBN: 80-85601-95-8

Laser-books (1995) 80-85601-95-8 496

Wan-To byl nejstarší a nejmocnější inteligencí ve vesmíru, bytostí, která si hrála s hvězdnými systémy jako si hraje dítě s kuličkami. Hmota zaměstnávala jeho nesmírné vědomí tak málo, že lidé byli naprosto mimo jeho pozornost. Kolonisté Newmanhome pocítili prvně účinky Wan-Toových her, když se hvězdy v blízkosti jejich planety začaly přesouvat, klima se začalo ochlazovat a kolonie byla přinucena k zoufalému boji o přežití. Viktor Sorricaine byl předurčen objevit, jaká síla náhle vrhla jeho svět k okraji vesmíru. Ale odpověď byla mimo jeho představivost – i když žil 4000 let… (Založil/a: Tanmut)

Very.N
  12. 12. 2014, 13:12
Hodně zajímavá knížka, já si hlavně libuju v osidlování nových planet a boji lidstva s novými živly a problémy. Hvězdičku dolů jsem dala za Wan-Tooa. Je to vůči autorovi možná nespravedlivé, protože jsem chemií a fyzikou téměř nepolíbená, ale já se ze začátku ztrácela v chemických a fyzikálních popisech, možná toho bylo místy až moc. Ale myšlenka úpadku vesmíru a toho, proč Newmanhome přežil, je hooodně zajímavá :-)
SADS
  23. 8. 2016, 20:37
Dobrá kniha, padla z ní na mě trochu melancholie. Ale moc jsem si ji užil.
Wan-too je spratek který by zasloužil ohnout přes koleno a naflákat mu na prdel co se do něj vejde.