Volavky

ISBN: 80-902704-5-X

Straky na vrbě (1999) 80-902704-5-X 155

AUTOR PŘEBÁLKY: KAREL SOUKUP
EDICE: ČESKÁ FANTASTIKA

Napínavý román z blízké budoucnosti, kdy lidstvo osídlí jiné planety.
Strhující odhalení, jež by se měla zpřístupnit i dalším generacím. Kolik toho ještě nevíme o zásazích do našich životů?

Po inteligenční válce se část lidstva přemístí na planety Areyor a Eden. Na Are- yoru se objeví zvláštní černí trpaslíci zvaní ndejové, kteří unášejí mladé lidi do své říše, aby je použili pro vznik nového ndeje. Díky dívce Susan se všichni zachrání. Hrdinou další části knihy je Susanin syn Roy, který se zúčastní expe- dice na zdánlivě mrtvou planetu Landstad, na níž minulá výprava nalezla v podzem- ních chodbách sídliště vymřelé landstadské civilizace. Spojení s ní ale přeruší, a tak se ji Roy vydá se svou skupinou hledat, ale v hlubinách Landstadu se začnou dít velmi pozoruhodné věci. Čtivě napsaná sci-fi, která nepostrádá napětí.

Zdroj: mlp.cz (Založil/a: Lejby)

Tardis
  3. 12. 2016, 22:33
To bylo teda něco. Nemám nic proti vymyšleným světům, jejichž pravidla nám autor hned nevyžvaní, ale v této knize je čtenář v roli nevědoucího a zmateného udržován příliš dlouho a příběh neodsýpá zdaleka tak hladce, jak by měl. Nezvládla jsem dočíst a nechala jsem na stolku na fakultě, doufám, že nový majitel bude méně náročný.