Kdo s koho

Kdo s koho

Československý spisovatel - 1979

Československý spisovatel (1979)

Historický román z období vlády Jagellovců - krále Vladislava a jeho syna Ludvíka poskytuje široký záběr na společenské poměry v zemi, kde o různé rozepře a loupežné přepady nebyla nouze.
Děj románu je situován do jižních Čech mezi měšťany a rytíři a kde přepady, krádeže a vraždy pro zisk byly běžným zjevem. Šlechtici se často stávali loupežníky i vrahy a takový je i osud Ždeňka Malovce z Chýnova, který se dostal se svým otcem do rozepře s nejvyšším purkrabím Zdeňkem Lvem z Rožmitálu. Kniha je určitou obdobou předchozího románu - Škůdce zemský Jiří Kopidlanský, ale poskytuje širší záběr na společenské poměry v zemi. (Založil/a: Magdala81)

janeicka
  17. 11. 2014, 17:42
Barvitý historický román plný zemských škůdců a opovědníků :-) Pěkně je zde vylíčena doba Jagellonců, kdy byly České země plné různých loupeživých rytířů a každý kradl, kde mohl. Děj docela kolísá mezi zajímavými pasážemi a těmi nudnějšími, konec mi přišel také trochu nejasný, proto jen průměrné hodnocení.