Černý kód

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-227-4

Triton (2011) 978-80-7387-227-4 320

Válka v Tertu skončila a Parrish Plessis urvala dost velkou část kořisti. To není tak špatné na dívku, na jejíž hlavu je vypsaná odměna. Problém však pro ni představuje fakt, že moc a získané území znamenají zodpovědnost a povinnosti.
Jednou z nich je splatit dluh krve nebezpečnému hnutí Cabalovců, a proto pro ně musí podniknout záchrannou akci, která ji zavede až do srdce techno-temnoty, do města slumů v Disu… Svět Parrish Plessis je krvavý a opravdu nebezpečný.

Ukázka z knihy:
Víte, když přijde na to, žít a nechat žít, jsem dost velkorysá. Pokud se nesnažíte přitisknout mi k hlavě pistoli nebo dát nůž na krk. To z vás pak udělám krmení pro psy. Podle mýho názoru má svět za sebou dlouhou historii masakrů, která se dá shrnout do argumentů kolem toho, kdo si myslí, že má na něco právo.

Většině lidí to pořád ještě nedošlo. My všichni máme právo. A nikdo z nás nemá žádný právo. Jak jednoduchý by to mohlo bejt? Jak jsme to všechno podělali, to je individuální problém každýho z nás. Co jsem ale nesnášela ze všeho nejvíc – víc než zfetovaný blázny, podvodníky a hezký šaty –, byli manipulativní fanatici.

A přesto moje hormony zaječely pokaždý, když se ke mně tenhle konkrétní jeden fanatik jen trochu přiblížil.

Trilogie Parrish Plessis se díky výraznému komerčnímu úspěchu stala předlohou pro stolní RPG hru. (Založil/a: Esther Darnett)

Marianne de Pierres Marianne de Pierres
*1961

Jacinda
  4. 6. 2016, 20:49
Dám tři, protože se to dalo dobře číst. Co se týče děje a obsahu, je to SLÁTANINA. Považuju se za inteligentní osobu, přesto mi dalo potíž pochopit, co se tam děje. Technika spojená s voodoo, parazitama, možná mimozemšťanama s prvky humanismu a migratnskou otázkou. Ani já ani můj partner (iq 150) jsme nedokázali v některých chvílích pochopit, co se v knize děje. Skoky v logice, nepravděpodobná vyústění a divné spojení témat tvoří chaos. Navíc se tento díl, stejně jako první, vyznačuje podivnou "nepředstavivostí prostředí" - vůbec netuším, jak svět Parish vypadá...p.s. ta scéna s klovatinou/želatinou....vůbec nechápu co se tam dělo