Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ledové ostří - Einarinn 5

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ledové ostří - Einarinn 5

Nejnovější vydání:
Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-474-2
Počet stránek: 568
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2011) 978-80-7387-474-2 568

Livak se nudí. Zima v Kellarinu měla co nabídnout, teď to ale nestojí za nic. Jistou naději nabízí plán na znovuobsazení jižní části původní kolonie, to však nebude možné, dokud z kontinentu po dlouhé zimě nepřipluje první loď. Livak však netuší, že žádná loď nedorazí. Důležitá obchodní cesta do Tormalinu není zrovna bezpečná. Nová hrozba, jíž musí kolonie čelit, se navíc ukáže mnohem závažnější, než se původně zdálo...
Závěrečný díl série Einarinn opět přináší kouzelné vyprávění, silné charaktery a detailně propracovaný svět.

Ukázka z obálky knihy:
Zatímco mluvila, cítila jsem, jak se o mě něco otřelo, nic jsem však neviděla. Guinall mi tiskla ruku tak, až mi začaly dřevěnět prsty. Dívala se přímo skrz mě a důrazně opakovala zaklínadlo. Zjistila jsem, že se třesu tím neovladatelným chladem, kterému staří lidé říkají ovanutí Poldrionovým pláštěm. Držela jsem Guinall za ruce tak pevně, jako ona držela mě. Musela jsem věřit, že to dokážeme, jinak jsme byly obě ztracené. Pokud mezi mágy a éterickou magií, připravenou vyrvat jim rozum z hlavy, stálo jen tohle, budu zaříkávat, dokud mi neuschne jazyk. (Založil/a: Esther Darnett)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Teranell
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 2. 2014, 21:59
Nevím, jestli je to překladem nebo autorkou, ale Ledové ostří ani zdaleka nedosahuje kvalit předchozích čtyř dílů. Chybí mi tam především jazyková vytříbenost a skvělé dialogy, které dřív i z těch nejnudnějších pasáží dělaly něco, v čem jsem se vždycky s chutí porochňala bez ohledu na náladu a denní či noční hodinu. Tady jsem místy přemýšlela, jestli si ze mě náhodou někdo jenom nedělá srandu, obzvlášť u zmiňovaných rozhovorů mezi postavami. Konec temnosráče Ilkehana nebyl očekávaným vrcholem knihy a ten, co přišel vzápětí, byl pro mě spíš tak trochu parodií na mnohem silnější momenty v předchozích knihách. Ale budiž, dostali jsme rozuzlení zápletky, přestože bych si důstojný konec epické pentalogie představovala asi trochu jinak.