Výživa dětí od A do Z

Výživa dětí od A do Z

Vyšehrad - 2010
ISBN: 978-80-7021-993-5

Vyšehrad (2010) 978-80-7021-993-5 144

Cílem pokračování úspěšné kuchařky pro děti od lékařky L. Kejvalové (Výživa dětí od A do Z) je snaha otevřít maminkám kuchařkám nejen nové zdroje a náhrady potravin, ale také ukázat jiné a třeba i zdravější možnosti stravování. V řadě případů se jedná o vynucenou úpravu jídelníčku u diagnostikovaných alergií např. na lepek a mléko nebo nutnou redukční dietu či dietu při zvýšené hladině cholesterolu.

Tato kuchařka by měla dát návod v začátcích změny nebo by měla být inspirací ke změně. V každém jídelníčku naší rodiny můžeme podniknout kroky k jeho vylepšení, nahradit méně zdravé suroviny surovinami zdravějšími, bohatšími na vitamíny či lépe stravitelnějšími. Autorka se ve své nové práci zaměřuje na tyto okruhy: Makrobiotické minimum, bezlepkovou dietu, dietu při alergii na BKM, nízkolaktózovou dietu, hypercholesterolémii u dětí, obezitu, redukční dietu a zázrak zvaný omega mastné kyseliny. (Založil/a: Onyxia)