Bylinky v naší kuchyni

Bylinky v naší kuchyni

Vyšehrad - 2007
ISBN: 978-80-7021-888-4

Vyšehrad (2007) 978-80-7021-888-4 176

Čerstvé bylinky a koření se právem navracejí do našich příbytků tak jako kdysi za našich babiček. Většina bylinek má totiž jedno společné – léčivé a blahodárné účinky, ale i vynikající chuť. Čerstvé, sušené nebo mražené bylinky, včetně mnoha jedlých květů, můžeme používat do pokrmů.
A právě k vaření, nikoli k léčení se vztahuje i tato kuchařka, která je sestavena ze dvou částí a samozřejmě rejstříku, v němž se na konci knihy seznámíme s každou bylinkou detailněji. V první části najdeme většině z nás známé bylinky, které můžeme pěstovat na okně, na balkoně nebo na zahrádce. Druhá část je věnována planým bylinkám, tedy rostlinkám, které rostou volně v přírodě. Nabídka receptů od předkrmů až po masové, salátové, nápojové a dezertové pokrmy je velmi pestrá, výběr je z české i mezinárodní kuchyně a z řady vlastních specialit připravovaných na čerstvých bylinkách. (Založil/a: Onyxia)