Lady Pátková

ISBN: 978-80-7387-468-1

Triton (2011) 978-80-7387-468-1 240

Klíče od Království - kniha pátá

Anotace:
Pro Artura Penhaligona už trvá tenhle týden pěkně dlouho a naneštěstí pro něj ještě zdaleka nekončí. Krátce po porážce sira Čtvrtka dostane vzkaz od lady Pátkové, vládkyně Středního Domu. Vypadá to, že opustila své panství a je připravena je společně s Klíčem a Vůlí předat někomu jinému. Artur však není jediný, kdo si na to všechno brousí zuby, a tak se chystá velký souboj.

Lístka má mezitím své vlastní problémy. Dostala se do spárů lady Pátkové a nyní musí uprchnout a najít cestu zpátky k Arturovi, dřív než bude pozdě…

Ukázka z knihy:

„Z mladých smrtelníků nepiji,“ řekla lady Pátková. „Jejich zážitky jsou moc čerstvé, příliš slabé, abych si je řádně vychutnala. Staří smrtelníci jsou nejlepší. Ach, jak veliký požitek mám ze života dlouhého osmdesát nebo devadesát let, který v sobě má všechny ty smíšené příchutě lásky, naděje, smutku a radosti. Kdyby jen ta chuť ale vydržela déle! No nic. Zastihla jsi mě plnou smrtelnických prožitků a myslím, že mi na patře zůstalo i trochu jejich melancholie. Ano, je mi docela smutno z toho, že životy, jež ochutnávám, jsou tak rychle pryč, a musím se přinutit, abych si hned nedala nějaké další...“ (Založil/a: Esther Darnett)