Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Démon náleží Bohu

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Démon náleží Bohu
Autor:


Nejnovější vydání:
Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-379-0
Počet stránek: 424
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2011) 978-80-7387-379-0 424

Luciferova válka, první válka mezi nebem a peklem, při níž byla spousta andělů odsouzena k věčnému zatracení v Pekle, je již dávnou vzpomínkou. Zavržení démoni, kteří mají navždy trpět rozhořčením Nebes, si na ohnivých územích Pekla založili kruté království.

Vládnoucí třídou jsou tu Knížata Démonů – bývalí nebeští válečníci. Jsou vázáni poslušností princi Belzebubovi, vládci Pekla, trýzní zatracené duše a mají stále větší bohatství a moc, ale i trápení.

Je tu ovšem jeden Kníže Démonů, který na svůj dřívější život v Nebi nezapomněl – generál Lord Sartaganas. Celá tisíciletí svědomitě budoval své město do podoby ideální pekelné metropole. Nikdy však nezapomněl, o co při pádu přišel – o blízkost Boha, o poznání nebeské neutuchající pokladnice radosti. Je znechucený tím, co se z něho stalo a v co se změnil. A nyní, pod vlivem nepatrné události, dochází k rozhodnutí, které otřese životy veškerých bytostí v Pekle…

O autorovi:
Americký výtvarník a spisovatel, který se specializuje na fantastický žánr, zejména na obálky knih a časopisů, ale i na vnitřní ilustrace, spolupracoval i s věhlasnými magazíny (Life, Time, Newsweek). Proslul především díky svým surreálním vyobrazením cizokrajného fantastického života. Spolupracoval rovněž s filmovými tvůrci a podílel se například na vzniku snímků jako Blade 2, Hellboy, Hellboy 2, Den, kdy se zastavila Země nebo na některých dílech filmového Harryho Pottera.

Démon náleží Bohu je samostatný román, který předkládá příběh pekelného démona, jenž zatouží po návratu na nebesa a ve snaze o vykoupení iniciuje krutou vzpouru, do níž neváhá rekrutovat rovněž lidské duše toužící po vysvobození. (Založil/a: Esther Darnett)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace