Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Hořící země

70%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Hořící země Originální název: The Burning Land
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Nejnovější vydání:
Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-484-1
Počet stránek: 512
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2011) 978-80-7387-484-1 512

Anotace:
Po dlouhých letech útlaku se právoplatní vládcové znovu zmocnili svatého města Baushparu. Znesvěcené chrámy mohou být konečně opraveny a utrpení odčiněno. Napětí mezi mocí světskou a církevní však roste. Objevují se zvěsti o odpadlých Tvůrcích – mocných čarodějích, kteří nejsou věrní ani králi ani Bratrstvu a jejichž magie jakoby neznala mezí.
Axana je obdařena schopností pravdivého snění. Vidí svět mimo skrytou enklávu Útočiště, svět, o němž jsou lidé přesvědčeni, že už neexistuje, svět, který není tolerantní ke změnám a brzo strhne zdi jejich tajné svatyně. Axanino snění je však zakázané, varovat ostatní by znamenalo její zhoubu.

Gyalo, mladý Tvůrce, je pověřen vedením výpravy do mystické Hořící země, která má za úkol přivést odpadlé mágy. Nebezpečná cesta je plná pokušení – během ní bude stát tváří v tvář svým nejniternějším démonům, neboť Útočiště skrývá pravdu o samotné podstatě světa.


Upoutávka z knihy:
Tam, kde stála, slunce pálilo a nebe se nad ní klenulo jako vytesané z modrého kamene. Ale nad strží se schylovalo k bouři. Černé, šedé a rudé mraky divoce kypěly, obloha kolem nich se chvěla barvami spektra, když Tvůrci podvolovali podstatu vzduchu své vůli. Dolů po srázech se plazil obrovitý stín, rudý kámen pod ním tmavl a Pláně potemněly. Sílící vítr bičoval trávu a tiskl Axaně šaty k tělu. Bouře pořád rostla a pohlcovala nebe. Už slyšela hrom, dunící jako vzdálené kamenné laviny, a viděla blesky probodávající vířící srdce bouře.
V tu chvíli Tvůrci bouři uvolnili, neboť dosáhla své plné, děsivé síly. Hnala se k Axaně jako přízrak z nejhorší noční můry. Před ní kráčela temnota a vysoká tráva padala k zemi...Ohlasy:

„Hluboký a bohatě prokreslený příběh zkoumající víru, osud a klamavost lidského charakteru. Je to komplexní a naprosto přesvědčivá fantasy přitahující hloubavé čtenáře, kteří se pak nemohou dočkat dalšího pokračování.“

Jacqueline Carey, spisovatelka

„Victoria Straussová vytvořila svrchovaně celistvý a soudržný svět. Od nejnižších základů až po božské výšiny jiskří originálními nápady. Její zápletky jsou spletité a nepředvídatelné, přesto nikdy násilné, protože postavy jednají pochopitelným způsobem a podle svých charakterů. A když líčí zlo, běhá vám mráz po zádech!“

Dave Runcan, spisovatel (Založil/a: Esther Darnett)

(více)