Kushielovo vtělení

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-494-0

Triton (2011) 978-80-7387-494-0 688

Kushiel - kniha třetí

Phèdre věří, že už dosáhla všeho, po čem kdy toužila. Avšak na její milovanou zem, která už léta prosperuje a těší se míru i výhodným spojenectvím, dopadá nový stín. S žádostí o pomoc nečekaně přichází její největší nepřítel a Phèdre mu musí vyhovět.

Znovu se tak dostává do cizích končin, na místa mnohem vzdálenější a temnější, kde vládnou síly mnohem strašnější než dosud. S věrným Joscelinem prochází společně peklem, aby nakonec nalezla něco, o čem nikdy netušila, že hledá…

Zajímavostí je, že tetování hlavní hrdinky se v Americe stalo jakousi kultovní záležitostí, čtenářky si ho nechávají tetovat všude možně, autorka na svých osobních stránkách dokonce zveřejňuje fotografie, které jí fanynky posílají. (Založil/a: Esther Darnett)

Jacqueline Carey Jacqueline Carey
*09.10.1964

Magyana
  13. 3. 2016, 8:42
Poslední díl trilogie o Phédre v žádném případě neztratil dech, naopak.
Byly sice chvíle, kdy jsem chtěla knihu odložit, ba přímo zahodit. Ne však proto, že by byla špatná. Spíš kvůli krutosti, kterou autorka vygradovala až přes míru, a kvůli zhnusení, které ve mně v jistém bodu vyvolávala. Jenže pak jsem si řekla, že přece nepřestanu v nejhorším, přece si zasloužím dočkat se dobrého konce.
A dobře jsem udělala, že jsem ji dočetla. Díky tomu mám z celé trilogie dobrý pocit, i když jsem kvůli němu musela překonat temnotu.

Pokud vás zaujal svět, který Jacqueline Carey stvořila, pak vás potěší, že napsala ještě další dvě trilogie, které se zde odehrávají.
Trilogie o Imrielovi (Kushiel's Scion, Kushiel's Justice, Kushiel's Mercy) a trilogie o Moiron (Naamah's Kiss, Naamah's Curse, Naamah's Blessing).