Teologie Agapé I.

Teologie Agapé I.

Vyšehrad - 2003
ISBN: 978-80-7021-432-5

Vyšehrad (2003) 978-80-7021-432-5 416

Nakladatelství Vyšehrad po úspěšném vydání prvního dílu Teologie Agapé, které je zcela rozebráno, připravuje 2. vydání těchto studijních textů předního českého teologa ThDr. Josefa Zvěřiny (1913–1990). Byl jedním z prvních signatářů Charty 77, členem redakční rady samizdatových Lidových novin. V posledních dvaceti letech svého života, v době komunistické totality, považoval za svůj hlavní úkol přednášet neveřejně teologii. Snažil se vychovat celou generaci moderně a solidně vzdělaných laiků, řeholníků a kněží. Po celou dobu přepracovával a doplňoval tyto původně stručné studijní texty, až dostaly nynější podobu ucelené učebnice. Celé téma autor zpracoval v deseti dílech. První svazek obsahuje: Princip východiska a jevy lásky, O víře, Božím sebesdílení a paměti církve, O Duchu svatém a Boží láska člověkem (Kristologie). Druhý svazek pojednává O církvi, O Marii, O milosti, O svátostech, O Bohu zjevení a naší víry a Tajemství naplnění. (Založil/a: Onyxia)

Josef Zvěřina Josef Zvěřina
*03.05.1913 - †18.8.1990