Sir Čtvrtek

Sir Čtvrtek

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-250-2

Triton (2011) 978-80-7387-250-2 280

Po nesčetných dobrodružstvích na moři, kde musel získat Třetí klíč, se chce Artur s Lístkou podívat domů. Dozví se však, že se vrátit nemůže, protože jeho místo obsadil dvojník, Obnažený chlapec – Pojídač duší. Je třeba najít a zničit očarovaný předmět, který Arturovi ukradl.

Artur je mezitím povolán do armády, kde pod změněným jménem podstupuje tvrdý výcvik. Podaří se mu od sira Čtvrtka získat Čtvrtý Klíč, aniž by se sám proměnil ve Starousedlíka?

Čtvrtý díl z cyklu Klíče od Království.

Ukázka z knihy:

„Možná, že máte nějaký plán, Arture, jak Vůli osvobodit. Ale tady nejste Artur Penhaligon, Vládce Nižšího Domu, Vzdálených oblastí a Hraničního moře. Teď jste důstojníkem v mé armádě a já vám přikazuji, abyste pro osvobození Vůle nic nedělal. Rozumíte mi?“

„Ano, pane,“ odpověděl Artur.

„Neuposlechnutí rozkazů v aktivní vojenské službě se považuje za vzpouru,“ upozornil ho sir Čtvrtek. „A ta se trestá smrtí. Rozumíte tomu?“

„Ano, pane!“
„Pak je celá věc uzavřena, alespoň po zbytek vaší vojenské služby.“ Sir Čtvrtek zdvihl jeden koutek úst, což měl zřejmě být nějaký úšklebek. „Za devadesát devět let se toho může stát spousta, pane... Zelený.“

„Ano, pane!“ řekl Artur a pomyslel si: Nebo spíš za příštích dvacet čtyři hodin. Necháte mě při tom sebevražedném úkolu zabít.

„Teď byste se měl připojit k útočné jednotce a připravit se na akci,“ řekl sir Čtvrtek. „Na Nepravděpodobné schodiště vstoupíme za osmnáct minut. Odchod!“

Artur zasalutoval a udělal čelem vzad. Když se ale otáčel na podpatku, uslyšel vzdálený hlas, který mu něco říkal přímo do hlavy. Ten hlas byl velice slabý, ale jasný a Artur poznal jeho barvu. Všechny části Vůle zněly tak nějak posedle a přímočaře, dokonce i když je slyšel jen v duchu. (Založil/a: Esther Darnett)