Věř ve svého boha

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-646-9

Alpress (2002) 80-7218-646-9 344
Alpress (1995)

Nevšední příběh čtyř žen, které se před nepřátelským světem a svou minulostí uchýlily do bezpečí klášterních zdí. Klášter je však surově přepaden vojáky plukovníka Ramóna Acoca, který se snaží dopadnut vůdce baskidského hnutí a je přesvědčen, že je to právě církev, která Baskům pomáhá. Z vypáleného kláštera se podařilo za dramatických okolností uprchnout jen těmto čtyřem ženám. Při vyčerpávajícím a nebezpečném putování v doprovodu baskických povstalců prožijí nejen hrůzné okamžiky a strádání, ale i láskyplné vztahy, které jejich osudy naprosto změní. Megan, Tereza, Graciela a Lucia se musí rozhodnout, jak naloží dál se svým životem. Vrátí se do bezpečí klášterních zdí, nebo budou volit mezi láskou a bohatstvím? (Založil/a: Tanmut)

trbuch
  11. 3. 2015, 19:41
Po dlouhé době jsem si zase jednou přečetl něco od Sheldona. A opět to bylo dobré. I když mě téma moc nelákalo, Sheldon ukázal, že je dobrý vypravěč. Škoda jen toho konce, příliš velký happyend. A taky dále jen ! SPOILER ! tři teroristi se zamilují do tří jeptišek, kdyby jich bylo na útěku víc, mohli mít hromadnou svatbu.
Buriška
  3. 11. 2016, 19:55
Tento autor píše velmi hezky, napínavě. Je to již dlouhá léta, co jsem tuto knihu četla, ale dodnes si pamatuji, jak mě chytla. Skvěle napsané. Napínavý příběh, i když to možná z popisku knihy tak úplně nevypadá. Doporučuji. Nezklame Vás to!
lucias2106
  8. 8. 2016, 15:47
Knížku jsem našla ve "sdílené" knihovně v Turnově v parku. Zaujal mne název, autora jsem neznala. Kniha má děj, četla jsem ji 3 večery - dokud jsem nad tím neklimbala. Doporučuji. Brzo ji do Turnova zase vrátím.