Nejlepší školní rok, Nejlepší vánoční hra

Nejlepší školní rok, Nejlepší vánoční hra Originální název: The Best School Year Ever, The Best Christmas Ever

Albatros - 1998
ISBN: 8000006448, 9788000006444

Albatros (1998) 8000006448, 9788000006444 141

Sourozenců Herdmanových je šest- Ralf, Imogene, Leroy, Claude, Ollie, Gladys- a do každé třídy místní školy chodí jeden. I to je však víc než dost. Jsou to totiž pěkní darebové! Ve svém okolí působí jako živelná pohroma a pro školu jsou přímo postrachem. Ale ze všech malérů a lumpáren se jim nakonec vždycky podaří vyklouznout.
Díky obrovskému smyslu pro humor dokázala americká spisovatelka Barbara Robinsonová napsat o těchto šesti uličnících příběhy tak vtipné, že se nad nimi smějí nahlas děti i dospělí.
Však taky za NEJLEPŠÍ VÁNOČNÍ HRU získala autorka ocenění a oba příběhy byli zfilmovány. (Založil/a: soniaf)

soniaf
  17. 7. 2011, 14:58
Zamilované knížka mého dospívání. Po několika letech se mi dostala do rukou a neváhala jsem ji sem přidat. Pro děti výborné humorné čtení, pro dospělé ideální úsměvná kniha na léto, při které leckdo vzpomene na svoje školní léta.